برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

ادامه افزایش میزان رشد روزانه ابتلا به کرونا در ایران

به گزارش روز سه شنبه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، محمدجواد دهقانی گفت: اطلاعات مستخرج از سامانه نماگر کووید-۱۹ نشان می‌دهد که میزان رشد متوسط روزانه مبتلایان ویروس کووید-۱۹در دنیا از ۱.۷۸ درصد در دهه سوم اردیبهشت به ۲.۰۴ درصد در دهه اول خرداد افزایش یافته است.
وی افزود: نکته قابل توجه کاهش میزان متوسط رشد روزانه فوتی دنیا از ۳.۲۹ درصد در دهه اول اردیبهشت به ۱.۲۹ در دهه اول خرداد بود که این میزان کاهش برای کشور نیز از ۱.۵۳ درصد به ۰.۸۴ درصد است.
دهقانی ادامه داد: در ۱۰ روز اخیر از یک تا ۱۰ خرداد (۲۱ تا ۳۰ مه ۲۰۲۰) تعداد کل مبتلایان در جهان از چهار میلیون و ۹۸۲ هزار و ۹۳۷ مورد به ۶ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۲۱ مورد افزایش یافته است؛ بنابراین متوسط رشد روزانه بیماری در ۱۰ روز اخیر در دنیا برابر با ۲.۰۴ درصد است.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام خاطرنشان کرد: بیشترین درصد جمعیت بهبود یافته در میان ۱۸ کشور مطرح شده متعلق به چین با ۹۴.۳۵ درصد، آلمان با ۹۰ درصد، ایران با ۷۸.۴ درصد، ترکیه با ۷۷.۹ درصد، مکزیک و عربستان با ۷۰ درصد، اسپانیا ۶۹ درصد، ایتالیا با ۶۷ درصد، کانادا با ۵۳ درصد و سایر کشورها زیر ۵۰ درصد و میزان متوسط بهبود یافته دنیا تا این زمان ۴۴ درصد است.
وی گفت: با وجود روند کاهشی میانگین رشد روزانه انتشار بیماری در کشور در فروردین ماه، این روند از نیمه دوم اردیبهشت متوقف و در مسیر افزایشی قرار گرفته است.
دهقانی اظهار داشت: روند کاهشی رشد متوسط روزانه در دهه اول، دوم و سوم فروردین ماه ۷.۵ درصد، ۵.۳۷ درصد، ۲.۴۵ درصد و این روند مناسب حتی در دهه اول اردیبهشت ادامه یافت؛ به طوری که در این زمان به حداقل میزان متوسط رشد روزانه یعنی به ۱.۳۲ درصد رسیده بود.

  همراهی علوم انسانی و علوم پزشکی گره‌گشای حوزه سلامت

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)