جعبه نوشته

نخستین مجتمع دانش‌آموزی گردشگری در ورسک سوادکوه افتتاح شد

  • تاریخ : 16th جولای 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 174 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای نخستین مجتمع دانش‌آموزی گردشگری در ورسک سوادکوه افتتاح شد بسته هستند

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، این مجتمع آموزشی و گردشگری مجموعه‌ای متشکل از سه ساختمان اقامتگاه، رستوران و موزه – مدرسه است که پیش از این مدرسه راهنمایی شبانه‌روزی حضرت زینب (س) بود و از سال‌ها پیش به خاطر نداشتن دانش آموز ، کارکرد مدرسه ای نداشت.

این مرکز که از سوی سازمان دانش‌آموزی مازندران تعمیر و بازسازی شد ، دارای هفت سوئیت است و ظرفیت پذیرش ۸۰مهمان را دارد. نزدیکی به آبشار و خط راه‌آهن و رودخانه ازمزیت های این مجتمع آموزشی و گردشگری است.

استاندار مازندران در مراسم بهره برداری از این مجتمع گفت : انجام پروژه مجتمع آموزشی گردشگری ورسک نمونه‌ مطالبه‌گری است که نشان داد می‌توان از ظرفیت‌های خالی، ظرفیت فعال ساخت و در راستای توسعه بخش های مختلف بهره گیری کرد.

احمد حسین‌زادگان اهمیت این پروژه را در توجه به سازمان‌های مردم‌نهاد و غیردولتی و توسعه اجتماع‌محور برشمرد و افزود : باید به این نتیجه برسیم که دولت‌ موضوعات مختلف آموزشی، فرهنگ، اقتصاد و آسیب‌ها و غیره را با کمک مردم حل کند.

نماینده عالی دولت در مازندران وظیفه دولت را تمهید زیرساخت ها دانست و یادآور شد: پس از فراهم شدن مقدمات، باید این نوع فعالیت ها به بخش خصوصی و تشکل‌های مردم‌نهاد واگذار شود تا آن‌ها بر اساس اهداف حوزه‌های فعالیت خود، باری از روی دوش دولت بردارند.

او با تاکید بر اولویت‌بخشی به افزایش کمی و کیفی تشکل‌های مردم‌نهاد، گفت : سازمان دانش‌آموزی یکی از سازمان‌های غیردولتی است که ظرفیت قانونی دارد و می‌توان در سیاست‌گذاری آن نقش‌آفرینی کرد و باید تمام ۵۰۰ هزار دانش‌آموز مازندران عضو این تشکل شوند.

  دو زبانه بودن بروز آلزایمر را به تاخیر می‌اندازد

حسین زادگان افزود : اگر می‌خواهیم که جامعه به محیط زیست و گردشگری اهمیت دهد، مصرف انرژی بهینه شود، جوانان آموزش‌های مهارتی ببینند و فرهنگ‌سازی شود از طریق آموزش و پرورش ممکن است.

وی با بیان اینکه یک بخش آموزش‌وپرورش، آموزش است، بخش مهم‌تر آن را تربیت نسل آینده برشمرد و گفت : آموزش مهارت‌ها و مشارکت‌های اجتماعی از اولویت‌های آن است و کار اصلی سازمان دانش‌آموزی هم همین عنصر تربیت است.  

استاندار مازندران  به اهمیت گردشگری در توسعه استان اشاره کرد و از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست که برای ظرفیت‌های آموزش و پرورش برنامه‌ریزی کند.

حسین‌زادگان گفت : متاسفانه بروکراسی غیرضرور باعث می‌شود کارها با تاخیر انجام شود. این پروژه اما نشان داد که می‌توان از ظرفیت‌های خالی، ظرفیت پر ساخت و در تنگناها کار بزرگ انجام داد.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه این مرکز می‌تواند برای تمام کشور الگو باشد، تصریح کرد: از این دست پروژه‌ها باید دست‌کم یکی در هر شهرستانی داشته باشیم و سازمان دانش‌آموزی به عنوان متولی در هر شهرستان مشغول به این کار شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.