جعبه نوشته

۵۵ طرح گردشگری و صنایع دستی در اصفهان بهره‌برداری می‌شود

  • تاریخ : 18th آگوست 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 163 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای ۵۵ طرح گردشگری و صنایع دستی در اصفهان بهره‌برداری می‌شود بسته هستند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان روز سه‌شنبه  در گفت و گو با ایرنا افزود: از بین این طرح‌ها، ۵۰ طرح در بخش گردشگری و پنج طرح در بخش صنایع دستی است.

فریدون اللهیاری در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه طرح‌های گردشگری آماده بهره‌برداری برای ۴۰۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال‌زایی بهمراه دارد، افزود: بیشتر آنها با توجه به رویکرد سال‌های اخیر در تبدیل بناهای تاریخی از جمله کاروانسراها به تاسیسات گردشگری از جمله اقامتگاه‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی و مشارکت بخش خصوصی اجرا شده است.

وی با تاکید بر اینکه بهره‌برداری از این طرح‌ها تاثیر بسزایی در رونق صنعت گردشگری در سراسر استان اصفهان خواهد داشت، تصریح کرد: بیشتر این طرح‌ها در شهرستان‌های شرق اصفهان اجرا شده که نیازمند توسعه چنین فعالیت‌هایی است.

اللهیاری ادامه داد: بیشتر طرح‌های گردشگری آماده بهره‌برداری در هفته دولت ۹۹ در شرق شهرستان اصفهان، خورو بیابانک، کاشان، نطنز، نایین، اردستان و سمیرم اجرا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان به طرح‌های صنایع دستی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح‌ها با تمرکز بر رویکرد توازن استانی اجرا شده که یک طرح در شهرستان برخوار شامل کارگاه صنایع دستی میناکاری، سه طرح در شهرستان اردستان شامل خانه صنایع دستی و ۲ کارگاه و یک طرح در روستای مهرگرد سمیرم است.

وی با اشاره به اینکه خانه صنایع دستی در اردستان، وظیفه ترویج صنایع دستی و احیای رشته‌های رو به فراموشی و سنتی و ساماندهی فعالان این عرصه و آموزش آنها را به عهده دارد، اضافه کرد: روستای مهرگرد سمیرم نیز بعنوان روستای ملی بافت‌های داری ثبت شده و یک کارگاه در این زمینه در آن افتتاح می‌شود.

  تداوم ارتباطات بین‌المللی گردشگری با وجود بحران کرونا

اللهیاری تاکید کرد که بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با مشارکت و سرمایه‌گذاری خوب مردم از حوزه‌های فعال در سال‌های اخیر است که در هر مناسبت طرح‌های قابل توجه و مختلفی را برای بهره‌برداری و آماده افتتاح دارد.

دوم شهریور مصادف با سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر آغاز «هفته دولت» است.

استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت به‌عنوان قطب گردشگری جهان و ایران، بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از میان آنها افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ اثر ثبت ملی شدند.

هفت اثر از آثار تاریخی اصفهان به نام‌های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام‌های وزوان، مزدآباد و مون به ثبت جهانی رسیده و کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

اصفهان حدود ۱۵۰ هتل، ۴۴۴ اقامتگاه بومگردی، ۷۰ هتل سنتی، ۱۵۰ خانه مسافر و ۲۳۰ مهمانپذیر و افزون بر ۳۵ هزار تخت دارد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.