برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تسهیلات بخش گردشگری محدودیت ندارد

به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان عصر سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان میامی در سالن جلسات شهید سیدکاظم موسوی فرمانداری این شهر افزود: تسهیلات و منابع مالی که در  اختیار سرمایه‌گذاران بخش های مخلتف گردشگری و صنایع دستی گذاشته می‌شود  ۱۴ درصد بهره دارد.

مونسان با بیان اینکه ظرفیت های فراوان صنعت گردشگری در رونق اقتصادی اثرگذار است، گفت: توجه به زیرساخت‌های بخش گردشگری ، بومگردی و احیای بناهای تاریخی در اولویت برنامه‌های وزارت میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری قرار دارد.

وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ویروس کرونا به بخش‌های مختلف گردشگری خسارت زد، تصریح کرد : با مهار حداقلی کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به سرعت گردشگری داخلی رونق پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد : گردشگری یک صنعت نوظهور است که به اشتغالزایی و توسعه اقصادی مردم و کشور کمک می‌کند.

وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت ناشی از کرونا درنظر گرفت،افزود : خرداد ماه امسال با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، ۲۰ میلیون نفر اقامت ثبت شد که درآمد حداقلی برای بخش گردشگری کشور به همراه داشت.

وی با اعلام اینکه پارسال بیش از ۵۴ میلیون دلار  در بخش صنایع دستی صادرات داشتیم، گفت : توسعه صنایع دستی  کشور و ترویج آنها در افزایش درآمد ارزی اثرگذار است.

مونسان اظهارداشت: امروزه  صنایع دستی و ظروف قدیمی در میان اقشار مختلف مردم جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. 

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای حضور در جلسه شورای اداری و بازدید از اجرای طرح مرمت بافت قدیمی و کاروانسرای شاه عباسی میامی عصر سه شنبه به این شهرستان وارد شد .

  تشخیص سرطان مثانه با دقت ۱۰۰ درصد

مونسان همچنین دستور واگذاری کاروانسرای شاه عباسی میامی به میراث فرهنگی و  ارتقای دفتر نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری این شهرستان را صادر کرد .

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)