جعبه نوشته

ممنوعیت پیش‌فروش خودرو توسط شرکت‌های فاقد مجوز

  • تاریخ : 31st آگوست 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 151 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای ممنوعیت پیش‌فروش خودرو توسط شرکت‌های فاقد مجوز بسته هستند

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «عباس تابش» در پایان جلسه ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: برای آن بخش از خودروسازان یا مونتاژکارانی که به تعهدات معوق خود عمل کرده باشند، مجوز فروش در کمیته خودرو داده می شود.

وی افزود: همچنین پرونده آن بخش از خودروسازان یا مونتاژکارانی که تعهدات معوق دارند و به این تعهدات نیز عمل نکرده اند، به تعزیرات و قوه قضاییه منعکس و ارسال شده است که امیدواریم با تصمیم‌گیری به موقع دستگاه های نظارتی حقوق مصرف‌کنندگان رعایت شود.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به مشکلات در تامین پکیج رادیاتور و آبگرمکن در بازار مشکلاتی خاطرنشان کرد: برخی واحدها عرضه مناسبی نداشتند و برخی واحدها نیز عرضه خود را برای افراد خاصی انجام داده بودند بر همین اساس مستندات لازم را دریافت کرده و در حال بررسی دقیق آنها هستیم و امیدواریم ظرف ۴۸ ساعت آینده نتیجه قطعی را اعلام کنیم.

افزایش ۱۷ درصدی نظارت‌ها بر بازار نسبت به ماه گذشته

تابش با اعلام اینکه نظارت ها بر بازار همچنان با شدت و قدرت تداوم دارد، افزود: افزایش ۱۷ درصدی نظارت‌ها را نسبت به ماه قبل در بازار داریم و به دنبال سیستمی کردن آن بر بازار هستیم که راه اندازی هر چهار سامانه سازمان حمایت نیز در همین راستا است.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه بخشی از نظارت‌ها توسط خود بنگاه‌ها انجام می شود تصریح کرد: در حوزه سیمان و لاستیک خود بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی مکلف شدند که نظارت کافی را بر نمایندگی‌ها و عاملیت‌های فروش خود در بازار داشته باشند.

  پنج عضو هیات علمی دانشگاه دامغان نویسنده شاخص جهان شدند

وی بیان کرد: اگر نمایندگی یا عاملیتی در این حوزه قیمت مصرف‌کننده را رعایت نکند، ظرف همان روز به بنگاه مربوطه اعلام خواهیم کرد و بنگاه مکلف است که نمایندگی یا عاملیت مربوطه را ملغی کند و برای تمام فروش‌های قبلی آن نیز موضوع تعزیر را خواهیم داشت.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.