جعبه نوشته

کمک فائو برای مدیریت آثار سوء کرونا بر کسب و کارهای کشاورزی

  • تاریخ : 1st سپتامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 164 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای کمک فائو برای مدیریت آثار سوء کرونا بر کسب و کارهای کشاورزی بسته هستند

 به گزارش روز سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « علی کیانی‌راد» در حاشیه اولین روز از سی و پنجمین کنفرانس منطقه‌ای فائو برای آسیا و اقیانوسیه، افزود: فائو، علاوه بر کنفرانس‌هایی که به طور مداوم برای کل کشورهای عضو F.A.O برگزار می‌کند، کنفرانس‌های منطقه‌ای را هم با موضوع مسائل مختلف حوزه کشاورزی دارد.

وی اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا (کووید_۱۹)، این کنفرانس منطقه‌ای در این دوره که به میزبانی کشور بوتان برگزار شده، از اهمیت خاصی برخوردار است.

رییس موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی تصریح کرد: مهمترین مساله‌ای که در روز اول این کنفرانس مطرح شد، بحث و تبادل نظر درباره سیاست‌ها و تجربیات کشورهایی بود که در رابطه با مسئله  امنیت غذایی و کسب و کارهای کشاورزی تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا (کووید_۱۹) قرار گرفته اند. همچنین فائو اعلام آمادگی کرد که به کشورهای عضو برای مدیریت آثار سوء این بیماری کمک کند.

وی افزود: در جلسه‌ای که فردا برگزار می‌شود، مسائلی از جمله مدیریت مصرف آب در کشاورزی و مدیریت نحوه آبیاری محصولات کشاورزی، بنگاه‌های خرد در حوزه شیلات و آبزیان و توسعه پلتفورم‌های دیجیتالی در کشاورزی مطرح خواهد شد که ایران هم تجربیات خوبی در این زمینه دارد.

کیانی‌راد اظهار امیدواری کرد: در این کنفرانس منطقه‌ای که در دو روز اول مربوط به کارشناسان ارشد فائو و روز سوم و چهارم مربوط به وزرای کشاورزی منطقه آسیا و اقیانوسیه است، بتوانیم تجربیات ایران را به نحو احسن ارائه دهیم و از تجربیات فائو و دیگر کشورها استفاده کنیم.

همچنین « علیمراد سرافرازی »سرپرست مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی، در حاشیه سی و پنجمین کنفرانس آسیا و پاسیفیک فائو که به صورت مجازی در حال برگزاری است، افزود: سی و پنجمین کنفرانس منطقه‌ای فائو برای آسیا و اقیانوسیه از امروز کار خود را شروع کرده است و طی ۴ روز برگزار خواهد شد.

  زخم ‌عمیق کرونا بر گردشگری سلامت آذربایجان‌غربی

وی اظهارداشت: دو روز اول این کنفرانس بر محور مسائل کارشناسی در حوزه کشاورزی بحث خواهد شد و روز سوم با حضور وزرای کشورهای عضو در رابطه با موضوعات مختلف تبادل نظر می‌شود.

وی تصریح کرد: جلسه امروز بر موضوع شیوع ویروس کرونا (کووید_۱۹)، تاثیر آن بر بخش کشاورزی و همچنین راهکارهای فائو برای کشورهایی که متاثر از این بیماری بوده‌اند، بحث و بررسی انجام شد و فردا هم بر وضعیت غذا و کشاورزی در آسیا و اقیانوسیه، موضوع صیادان و تاب آوری صیادان خرد، آب، شیلات و فن‌آوری‌های جدید و دیجیتال در بخش کشاورزی بحث و تبادل نظر انجام خواهد گرفت.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.