برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

همایش اقتصاد دیجیتال و اشتغال مهر ماه برگزار می‌شود

به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال (مشاغل آینده و آینده مشاغل) ۱۹ و ۲۰ مهرماه سال جاری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اقتصاد و دارایی و دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

مهرماه امسال سالن اجلاس سران میزبان بزرگ‌ترین رویداد اقتصاد دیجیتال در کشور است. در سالی که به واسطه بروز بیماری کرونا اقدامات و طرح‌های دیجیتالی شتاب بیشتری گرفته است، بزرگ‌ترین رویداد اقتصاد دیجیتال هم برگزار می‌شود.  

عصر حاضر را عصر دیجیتال می‌نامند. روزهایی که پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه‌یافتگی پایدار، کمک به پیشرفت علمی و ارتقای سبک زندگی در گروی استفاده موثر از فناوری‌های ارتباطی نوین و ابزارهای دیجیتالی است. همایش اقتصاد دیجیتال و اشتغال هم فضای مناسبی برای بررسی تغییر سبک زندگی مردم، طرح موضوعات حکمرانی دولت الکترونیک و بهبود عملکرد دولت در شرایط بحران، دیجیتالی کردن اسناد و مدارک، دورکاری، آموزش از راه دور و سامانه های یادگیری، مفاهیم جدید حریم خصوصی، تجارت الکترونیک و غیره فراهم کرده است.

روزهای شیوع کرونا هم مزید بر علت شده است و ضرورت استفاده از ابزارهای دیجیتالی را چند برابر کرده است. این بیماری دولت‌ها را ناچار به استفاده از ابزارهای مناسب‌تری برای مقابله با این بیماری کرده است؛ ابزارهایی که به تامین زیرساخت‌های ارتباطات و اطلاعات نیاز دارد.

این همایش با هدف ارتقای اشتغال و بهره‌وری نیروی کار، بررسی حکمرانی در اقتصاد دیجیتال، خلق ارزش و ثروت، توسعه منابع انسانی، سرمایه‌گذاری و تامین مالی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی و زیرساخت‌ها و ساختارها برگزار می‌شود.

  حفاظت از جنگل‌های شمال بر اساس حوضه آبخیز تقسیم می‌شود

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.iicic.com/digitaleconomy مراجعه کنند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)