جعبه نوشته

استان سمنان میزبان باغ‌های مادری پسته، زردآلو، بادام و انگور می‌شود

  • تاریخ : 14th سپتامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 113 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای استان سمنان میزبان باغ‌های مادری پسته، زردآلو، بادام و انگور می‌شود بسته هستند

به گزارش ایرنا، مهدی قراییان روز دوشنبه به رسانه ها گفت: ۲۷ نهالستان دارای مجوز در استان سالانه حدود ۲.۵ میلیون اصله نهال استاندارد تولید می‌کنند.
وی افزود: این نهال‌ها شامل ارقام مناسب و مقاوم زردآلو، بادام دیرگل، پسته، انگور، انار، انجیر، گردو دیر گل است که نیاز باغداران استان را تأمین و علاوه بر آن به سایر استان‌ها نیز ارسال می‌شود.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: تولید نهال استاندارد در استان باهدف توسعه نهالستان‌ها برای تولید نهال گواهی‌شده ایجاد باغ مادری استاندارد در دستور کار استان قرار گرفت.
قرائیان، درباره اجرای سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار در باغ‌ها گفت: سال گذشته با کمک بخش مدیریت آب‌ و خاک در یک هزار و ۵۴۵ هکتار با سامانه آبیاری تحت‌فشار اجرا شد و مجموع سطح باغ‌های مجهز به آبیاری تحت‌فشار به بالغ به ١٨ هزار هکتار رسید.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: پیگیری امور بیمه باغ‌ها در قالب ستاد بیمه محصولات کشاورزی استان نیز در دستور کار است و حدود ۱۲ هزار و ۲۶۰ هکتار از باغهای استان بیمه است که به نسبت کل سطح بارور حدود ۴۶ هزار  هکتار در سطح کشور قابل‌ملاحظه است.
استان سمنان ١٩٨ هزار هکتار اراضی کشاورزی با ۴۵ هزار بهره‌بردار دارد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  رایزنان فرهنگی و گردشگری یکی شدند

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.