برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

استقبال هنرمندان از یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران

 به گزارش واحد ارتباطات و رسانه یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران؛ در دوسالانه یازدهم ۴۲۸ نفر از هنرمندان عرصه سرامیک ثبت‌نام کرده‌اند و از این منظر تعداد شرکت‌کنندگان این دوره نسبت به دوره پیشین با رشد ۱۰درصدی روبه‌رو بوده است. بدین ترتیب ۷۷۰ اثر به دبیرخانه دوسالانه ارسال شده است.

طبق ارقام اعلام شده هنرمندان زن از دوسالانه سرامیک بیش از مردان استقبال کرده‌اند. ۳۲۵ هنرمند زن سرامیست متقاضی حضور در این رویداد هنری بوده‌اند که در مقابل نام ۱۰۳ هنرمند مرد سرامیست در دوسالانه ثبت شده است.

همچنین براساس درج سطوح تحصیلی متقاضیان در این دوره ۲۷ نفر دارای مدرک کاردانی، ۲۲۶ هنرمند دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، ۱۴۰ نفر کارشناسی ارشد، ۶ نفر دارای مدرک دکتری و همچنین ۲۹ نفر با مدرک تحصیلی دیپلم در دوسالانه یازدهم شرکت کردند.

نسبت حضور شرکت‌کنندگان تهرانی و غیرتهرانی در این دوسالانه نیز تقریباً برابر است. از استان تهران ۲۱۱ نفر متقاضی حضور در بخش نهایی دوسالانه هستند، در حالی که این رقم برای سایر استان‌ها برابر با ۲۱۷ نفر است. در این دوره هنرمندان ۲۴ استان در سامانه دبیرخانه دوسالانه سرامیک ثبت‌نام کرده‌اند.

استان البرز با ۵۰ شرکت‌کننده بیشترین استقبال را از دوسالانه سرامیک یازدهم داشته است. استان‌های آذربایجان شرقی با ۳۴ متقاضی، اصفهان با ۳۰ متقاضی، مازندران با ۱۷ متقاضی، خراسان رضوی با ۱۳ متقاضی، فارس با ۱۲ متقاضی و گیلان با ۱۱ متقاضی دیگر استان‌های فعال در یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک به حساب می‌آیند.

انتخاب آثار هنرمندان برای حضور در دوسالانه یازدهم روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه با حضور اعضای هیات انتخاب شامل: بهزاد اژدری، مجید ضیایی، محمود محرومی، بیتا فیاضی، مجتبی شاه کوچکی و نفیسه خلج انجام می گیرد.

  مأموریت‌های علمی و فناوری دانشگاه‌ها در حد انتظار نیست

یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، به دبیری هیربد همت‌آزاد آبان‌ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)