جعبه نوشته

نیازهای پژوهشی ۳۵ بنگاه تولیدی خراسان جنوبی ثبت شد

  • تاریخ : 17th سپتامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 92 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای نیازهای پژوهشی ۳۵ بنگاه تولیدی خراسان جنوبی ثبت شد بسته هستند

علیرضا کفاشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۳۵ مورد ثبت‌نام صورت گرفته، ۳۰ پروژه و نیاز تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه‌های مختلف از سوی بنگاه‌ها مراحل ثبت و بارگذاری آنها کامل و نهایی شده است.

وی با بیان اینکه اعلام نیاز بنگاه‌های استان برای تمامی اساتید ثبت‌نامی در این سامانه در سطح کشور قابل رویت و انتخاب است اظهار داشت: ۱۳ نفر از اساتید دانشگاه‌های استان و چهار نفر از دانشجویان ارشد و دکترا تاکنون در سامانه برای انجام پروژه‌ها و نیازهای پژوهشی بنگاه‌های استان ثبت‌نام کردند.

رییس اداره آموزش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: در این خصوص ۶ پروژه و نیاز پژوهشی بنگاه‌های صنعتی و معدنی استان از سوی اساتید دانشگاه انتخاب شد که فرآیند به‌روزرسانی آن در حال پیگیری و انجام است.

وی با اشاره به بخش سربازتاپ این طرح و اهمیت آن در بکارگیری داوطلبان خدمت سربازی در بخش تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی استان گفت: هشت بنگاه صنعتی و معدنی برای طرح سربازتاپ و پذیرش مشمولین خدمت سربازی اعلام نیاز و چهار متقاضی انجام خدمت سربازی نیز در این سامانه ثبت‌نام کردند.

کفاشی تصریح کرد: طرح پسادکترای صنعتی بین وزارت صمت و وزارت علوم در پیشبرد اهداف طرح تاپ و همچنین تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه بسیار موثر است.

وی یادآور شد: در این طرح وزارت علوم پذیرفته است اساتیدی که حداقل ۶ ماه تا یک سال در بخش تحقیق و توسعه بنگاه‌های صنعتی و معدنی، پروژه‌های این واحدها را انجام دهند حقوق و مزایا کامل آنان را بپردازد.

  راهکار جدید دارورسانی به بدن از طریق پوست

رییس اداره آموزش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تاکید کرد: تشکل‌های خصوصی مرتبط با حوزه صمت اعم از اتاق بازرگانی، خانه معدن، اتاق اصناف، نظام مهندسی معدن، خانه صنعت و معدن و سایر باید در این طرح همکاری و به واحدهای زیر مجموعه خود اطلاع‌رسانی کنند.

وی بیان کرد: تمامی واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری می‌توانند نیازهای پژوهشی و فناورانه خود را قبل از تولید، حین و بعد از تولید و در بخش‌های مختلف مانند تولید، بازاریابی، صادرات و سایر در این سامانه ثبت کنند تا از سوی متقاضیان مورد پذیرش قرار گیرد.

دبیر شورای سیاستگذاری آموزش، پژوهش و ارتباط صنعت با دانشگاه خراسان جنوبی گفت: متقاضیان شرکت در این طرح می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن مراجعه به سامانه طرح تاپ به آدرس www.iranetop.ir و دریافت دستورالعمل‌های مرتبط، با شماره ۶- ۳۲۲۲۷۴۴۴ داخلی ۱۰۳ و ۱۶۶ کارشناسان حوزه آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صمت استان تماس بگیرند.

وی افزود: طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با هدف بهره‌برداری بهینه از ظرفیت بنگاه‌های تولیدی و خدماتی و به کارگیری توانمندی‌های اساتید دانشگاه و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی و فارغ‌التحصیلان مشمول نظام وظیفه سربازی در رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه بنگاه ها و در نهایت تقویت ارتباط و تعامل صنعت با دانشگاه از ابتدای سال ۹۸ آغاز شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.