جعبه نوشته

کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زرشک و عناب راه‌اندازی شد

  • تاریخ : 27th سپتامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 148 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زرشک و عناب راه‌اندازی شد بسته هستند

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، این معاونت با حمایت از تاسیس کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار تلاش کرد رابطه این سه بخش را در حوزه‌ها و رشته‌های گوناگون تقویت کند.  با توجه به ظرفیت بالای مناطق شرقی کشور، به ویژه استان خراسانی جنوبی در تولید زرشک و عناب، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زرشک و عناب در این استان فعالیت خود را آغاز کرد.

این کانون با هدف حمایت از توسعه کاشت و تاسیس واحدهای فرآوری و بسته‌بندی زرشک و عناب در این استان فعالیت خواهد کرد، جلب مشارکت جمعی برای توسعه این محصولات و استفاده از توانمندی‌های علمی دانشگاه و هسته‌های فناور استان، از جمله دیگر اهداف تشکیل این کانون است.

کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زرشک و عناب، علاوه بر فرآوری و توسعه فناوری در این حوزه، برای توسعه بازار و صادرات نیز تلاش خواهد کرد.

رییس دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: پیش از این سه حوزه دانشگاه، صنعت و بازار و فروش هر کدام مسیر جداگانه خود را در پیش گرفته بودند و هماهنگی لازم بین آنها وجود نداشت.‌ معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با حمایت از تاسیس کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار در رشته‌های مختلف سعی کرد تا هم‌گرایی میان این سه حوزه را تقویت کند و مسیر جدیدی را پیش روی فعالان این حوزه‌ها باز کند.

عبدالرضا مجدالدین افزود: کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار در بازه زمانی اخیر شاهد تحولات و تغییرات مختلفی در مسیر فعالیت خود بودند. افزایش قابل توجه تعداد این کانون‌ها، اصلاح نظام‌نامه بررسی آنها و پیاده‌سازی برنامه‌ها و حمایت مادی و معنوی از فعالیت کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار، بخشی از تحولات این حوزه در دوره جدید است.

  کنترل و تنظیم مستمر فشار چشم در بیماران مبتلا به گلوکوم

استان خراسان جنوبی به عنوان بزرگترین تولید کننده عناب و همچنین تولیدکننده انحصاری زرشک در کشور و زرشک بی‌دانه در جهان شناخته می‌شود. تاسیس این کانون می‌تواند ضمن گشایش مسیرهای صادراتی جدید، به توسعه زنجیره ارزش و فرآوری در این استان کمک کند.

تا کنون علاوه بر کانون زرشک و عناب، کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار در حوزه‌هایی مانند، گندم، آرد و نان، جواهرات و سنگ‌های قیمتی، حمل و نقل ریلی شهری، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، رنگ و رزین، زنبور عسل، فرش، آبزیان، مدیریت پسماند و بازیافت، گردشگری، قند و شکر، امنیت فناوری اطلاعات، سلولز و مشتقات سلولزی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری راه اندازی شده و در حال فعالیت هستند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.