جعبه نوشته

گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد

  • تاریخ : 4th اکتبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 121 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد بسته هستند

سمیه عباسیان درباره فعالیت این مجموعه گفت: هدف ما به روزآوری گردشگری ایران با توانمندسازی جوامع محلی، توانمندسازی زنجیره تامین و گسترش ارتباط فرهنگی مردم ایران با دیگر ملت‌ها در بستر گردشگری است. امیدواریم با تکیه بر حمایت‌های یونسکو  بتوانیم رویکردهای نوین گردشگری را در ایران ترویج دهیم و این مسیری است که عمدتا با تکیه بر نیروهای جوان امکان‎پذیر خواهد بود.

وی درباره ظرفیت‌های گردشگری کشور عنوان کرد: اعتقاد داریم در همین شرایط موجود و با وجود تحریم‎‌ها و مشکلات کشور، از ظرفیت گردشگری استفاده کافی نمی‎شود. البته شرط آن تغییرات بنیادی و تنوع‏‎دهی به بسته‎‌های گردشگری است. عرصه محصولات گردشگری در کشور ما، چه در حوزه داخلی و چه برای گردشگران ورودی، بسیار یکنواخت و کم تنوع شده است و عمدتا محدود به چند شهر معروف گردشگرپذیر است. ما نیاز داریم نگاهی جدید به جاذبه‎‌های کشورمان داشته باشیم و فعالان گردشگری را در اقصا نقاط کشور در تجاری‎سازی این جاذبه‎‌ها توانمند کنیم. مقوله‎‌ای که با رویکرد گردشگری خلاق امکان‎پذیر است. 

به گزارش یونسکو، عباسیان افزود: در حال حاضر یکی از مسائلی که روی آن کار می‌کنیم، آموزش فرهنگ کسب و کار به فعالان گردشگری دور از مرکز است تا بتوانیم کسب و کارهای کوچک محلی راه بیاندازیم. ما در شهرهای کوچک و جوامع روستایی ظرفیت‎های زیادی داریم ولی باور اینکه می‎شود از این ظرفیت‎‌ها درآمدزایی داشت در میان مردمان دور از مرکز نهادینه نشده است. وی افزود:  تبدیل یک جاذبه فرهنگی یا طبیعی به یک بسته تور که گردشگران حاضر باشند به خاطر آن به منطقه بیایند و پول بپردازند خودش شامل مراحلی علمی است که نیازمند آموزش است. ما بنا داریم به فعالان محلی، آموزش تجاری‌سازی جاذبه‎‌های گردشگری بدهیم که در منطقه خود بتوانند پذیرای گردشگر خارجی باشند و درآمد ارزی کسب کنند. 

  دانلود آهنگ شهاب مظفری مرد

رئیس باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسکو مطرح کرد: قطعا وقتی کسی بتواند در زادگاه خودش درآمد داشته باشد، دلیلی ندارد سختی راه، دوری از خانواده  را تحمل کند و فقط برای کسب درآمد به کلان شهرها بیاید. با ایجاد کسب و کارهایی در حوزه گردشگری در روستاها و شهرهای کوچک، امکان مهاجرت معکوس فراهم می‌شود. آن‌ها می‌توانند به زادگاه خود برگردند، سنت‌های دیرین را زنده کنند و از فرهنگ خود درآمد داشته باشند. در نتیجه کیفیت زندگی و عزت نفس هم بالا می‌رود. امیدوارم که ما در باشگاه گردشگری خلاق یونسکو بتوانیم بر این مبنا پیش برویم و آموزش‌های لازم را اجرا کنیم.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.