جعبه نوشته

ثبت ۱۱۱ هزار شکایت مردمی از فروش کالا و خدمات در نیمه نخست امسال

  • تاریخ : 6th اکتبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 77 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای ثبت ۱۱۱ هزار شکایت مردمی از فروش کالا و خدمات در نیمه نخست امسال بسته هستند

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «عباس تابش» با بیان اینکه ۱۱۰ هزار و ۳۶۶ فقره معادل ۹۹ درصد شکایات دریافتی قابل پیگیری و ۹۷۱ فقره معادل یک درصد از آنها غیرقابل پیگیری بودند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۸۷۴ شکایت معادل ۳۴ درصد منجر به تنظیم برگ گزارش بازرسی شده است،  ۵۶ هزار و ۱۳۲ فقره معادل ۵۰ درصد تخلف، احراز نشده و ۱۷ هزار و ۳۳۱ شکایت معادل ۱۶ درصد به علت انجام کار کارشناسی در حال پیگیری است.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: از این تعداد شکایات، ۹۵ هزار و ۵۰۶ فقره معادل ۸۶ درصد مربوط به کالا بود که نان، میوه و سبزی در صدر آن قرار گرفتند و ۱۵ هزار و ۸۳۱ فقره معادل ۱۴ درصد مربوط به خدمات است که نرخ تعمیر خودروهای سبک و کافی نت مهمترین آنها محسوب می شود.

مصالحه بیش از سه هزار و ۵۰۰ مورد از تخلفات با تدابیر اتخاذ شده

تابش تصریح کرد: با تدابیر اتخاذ شده، از مجموع شکایات رسیدگی شده که منجر به تخلف شده اند، سه هزار و ۵۵۴ فقره به مصالحه و جلب رضایت شاکیان منجر شد و بر همین اساس از تشکیل و ارجاع پرونده به ادارات کل تعزیرات و دیگر محاکم قضایی اجتناب شده است.

وی با اعلام اینکه بیشترین شکایات بر اساس نوع تخلف مربوط به گرانفروشی و درج نشدن قیمت است، گفت: در ارتباط با نحوه دریافت شکایات در مجموع ۷۳ هزار و ۸۳۵ فقره معادل ۶۶ درصد به صورت تلفنی، ۱۸ هزار و ۳۶۷ فقره معادل ۱۷ درصد به صورت حضوری و ۱۹ هزار و ۱۳۵ فقره معادل ۱۷ درصد به صورت کتبی بوده است.

  فراوانی اجناس خارجی در بازار؛ زهری بر جان صنایع دستی

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: استان‌های تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و البرز با افزایش تعداد شکایات و استان‌های سمنان، جنوب کرمان، کهکیلویه و بویراحمد و خوزستان با کاهش شکایات مواجه بوده اند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.