برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

زالی: حوزه درمان نیاز به نیروی انسانی جدید دارد

دکتر علیرضا زالی در جلسه ای که امروز یکشنبه با حضور مدیران پرستاری بیمارستان های دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: امروز سپاس گزاری و قدردانی از جامعه پرستاری گفتمان عمومی جامعه شده و در هر کوی و برزنی بحث تکریم مدافعان سلامت به ویژه جامعه پرستاری مطرح است.

او با اشاره به ابتلای تعدادی از کادر درمان و همچنین به شهادت رسیدن برخی از پرستاران در جریان مبارزه با کرونا، یادآور شد: این روزها سرمایه اجتماعی انباشته شده برای کادر درمان به ویژه گروه پرستاری بی نظیر است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به شروع موج سوم کرونا توضیح داد: به نظر می رسد این اوج گرفتن خیلی هولناکتر، عظیمتر و با دامنه عمیقتر از موج های قبلی باشد. پیش بینی می شود با افزایش تعداد بیماران بدحال تری نسبت به هفته های گذشته روبه رو باشیم.

وی گفت: دکتر زالی با اشاره به فشار مضاعفی که در مواجهه با بیماران بدحال به پرستاران وارد می شود، گفت: تقریبا می توان گفت وضعیت هیچ بیمار کرونایی در بیمارستان قابل پیش بینی نیست و ممکن است بیماری که امروز با حال عمومی خوب و وضعیت تنفسی مطلوب به بیمارستان مراجعه کرده است، فردا سرنوشت متفاوتی پیدا کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه رفتار این ویروس در تهران سینوسی است، یادآور شد: تا پایان فصل سرما باید در انتظار پیک های کرونا باشیم، حتی اگر هفته آتی به آرامش برسیم باید بدانیم که این آرامش گذراست، همچنین بررسی ها نشان داده که فاصله بین پیک ها در حال کوتاه شدن است.

  ترخیص یک میلیون تن کالای اساسی و ضروری

وی ادامه داد: اگر بین پیک اول و پیک دوم چند هفته فرصت ریکاوری وجود داشت، پیک دوم و سوم به یکدیگر وصل شد و ریکاوری صورت نگرفت.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: ما در حوزه درمان نیاز به تزریق نیروی انسانی جدید داریم.

او گفت:‌ مدیران پرستاری بیمارستان ها به عنوان دیده وران خط مقدم نبرد با کرونا عمل می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: خستگی مزمن نیروهای انسانی و همچنین مواجهه با لود کثیری از ویروس باعث افزایش احتمال ابتلای نیروهای پرستاری به کرونا می شود.

وی  با تاکید بر اهمیت سیاست گذاری در حوزه بهداشت، بر ضرورت افزایش ارتباط نزدیک و ارگانیک مترون ها و دفتر پرستاری با حوزه بهداشتی اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دیگری از این جلسه دکتر محمود خدادوست معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه با اشاره به شرایط کرونایی کشور در ماه های اخیر، نسبت به پیگیری مسائل صنفی پرستاران در روزهای سخت کرونایی تا حد امکان اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این نشست مدیران پرستاری بیمارستان های دانشگاه درباره چالش ها و مسائل مربوط به حوزه پرستاری از جمله کیفیت تجهیزات حفاظت فردی، مسائل مربوط به وضعیت استخدامی نیروهای انسانی، وضعیت پاویون ها و اتاق های رست پرستاران با رییس دانشگاه به تبادل نظر و گفت و گو پرداختند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)