برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

مواد اولیه تولید روزانه ۲۱ میلیون ماسک قابل تامین است

به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت “اسماعیل مهدی پور” با بیان اینکه از ابتدای شهریورماه مسوولیت ستاد لجستیکی کرونا به سازمان حمایت واگذار شده، افزود: این سازمان از سازمان غذا و دارو خواست نیاز مراکز درمانی و داروخانه ها به ماسک و همین طور واحدهای منتخب واجد شرایط تولید کننده ماسک را اعلام کند تا متناسب با نیازها، برای تامین مواد اولیه واحدها برنامه ریزی لازم انجام شود.

وی بیان داشت: طبق اعلام سازمان غذا و دارو، نیاز مراکز درمانی و داروخانه ها در روز چهار میلیون عدد ماسک است.

مهدی پور ادامه داد: فهرست واحدهای منتخب به شرکت‌های تامین کننده مواد اولیه ارسال شده تا بر اساس اولویت مواد اولیه در اختیار آنها قرار گیرد.

معرفی ۲۵ واحد خاطی تولید ماسک به مراجع قضایی

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت در ادامه، گفت: متناسب با تولیدات هر یک از این شرکت ها، مواد اولیه مورد نیاز به صورت روزانه در اختیار قرار می‌گیرد و اطلاعات آنها نیز در سامانه جامع تجارت ثبت می‌ شود.

وی افزود: هر یک از شرکت‌ های تولیدکننده، اگر متناسب با مواد اولیه دریافت شده، ماسک تولید نکنند یا آن را به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل ندهند، سهمیه متعلق به آنها قطع و پرونده آنها به مراکز قضایی ارسال می شود، همچنین واحدهای دیگر جایگزین واحدهای خاطی خواهند شد.

مهدی پور بیان داشت: تاکنون سهمیه ۲۵ واحد خاطی قطع و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی اضافه کرد: اطلاعات واحدهای تولید کننده پارچه و ماسک در سامانه تجارت ثبت شده تا امکان رصد و پایش وجود داشته باشد.

  دستیابی به دانش فنی ۱۵ فراورده زرشک و عناب در خراسان جنوبی

این مسوول یادآورشد: مسوولیت زنجیره توزیع ماسک با سازمان غذا و دارو است.

به گزارش ایرنا، نخستین اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق «جهش تولید»،  استفاده از ظرفیت‌های خالی است و به همین شیوه تولیدکنندگان داخلی توانستد از آمار تولید روزانه ۱۹۰ هزار عدد ماسک در روزهای نخست شیوع کرونا در اوایل اسفندماه پارسال، امروز به بیش از ۱۱ میلیون عدد در روز برسند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)