برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

اعطای تسهیلات ۱۴درصد به پروژه‌های در حال ساخت گردشگری

به‌گزارش گروه فرهنگی ایرنا از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، محمد خیاطیان در نشست با اسماعیل لله‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران ضمن اشاره به پتانسیل‌های بخش گردشگری و اثرگذاری آن در اشتغال کشور و لزوم حمایت و پشتیبانی از این صنعت سبز گفت: در حال حاضر ۲۴۱۷ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۱۳۷میلیارد تومان در حال انجام است که زمینه اشتغال ۴۷۵هزار نفر (برای پروژه‌های در حال ساخت) و اشتغال ۱۱۲ هزار نفر (بعد از بهره‌برداری) را فراهم می‌کند.

او ادامه داد: پیشنهاد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خصوص بسته‌های سفر مطابق با شرایط کرونا تحت عنوان “سفر هوشمند” تدوین و به ستاد ملی کرونا ارائه شده است. در این بسته سفر ضوابطی همچون رعایت کامل مسائل بهداشتی، استفاده ۵۰ درصدی از ظرفیت هتل‌ها، عدم سرو غذا در رستوران هتل‌ها و … تنظیم شده است که با توجه به موج سوم بیماری، ستاد ملی مبارزه با کرونا پس از بررسی بیشتر در این خصوص اعلام نظر می‌کند.

خیاطیان با اشاره به توانایی حوزه گردشگری کشور برای احیای دوباره تصریح کرد: هرگونه چراغ سبز ستاد ملی کرونا در صورت بهبود شرایط به گردشگری و یا هرگونه کشف واکسن و دارو برای بیماری کرونا موجب می‌شود بخش گردشگری به سرعت خود را احیا کند و به حیات اقتصادی خود برگردد و این موضوع در دست پیگیری است. وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پاسخ به ضرورت افزایش دوران مشارکت پروژه‌های گردشگری نیز ضمن تایید مشکلات موجود بر سر راه سرمایه‌گذاران افزود: پیگیری‌های لازم از جمله مکاتبه با ریاست  جمهوری توسط وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اخذ موافقت هیئت امنای صندوق توسعه ملی انجام شده، البته با توجه به افزایش قیمت‌ها عملیاتی شدن آن در کارگروه جهش تولید بررسی و پیگیری می‌شود.

  آیا ابتلا به کرونا با علائم چشمی همراه است؟

در ادامه این نشست اسماعیل لله‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز با اشاره به آسیب‌های واردشده ناشی از افزایش قیمت‌ها به پروژه‌های در حال ساخت و خسارت‌های وارده ناشی از شیوع ویروس کرونا به بخش گردشگری افزود: توجه بیشتر به این بخش توسط متولیان امر گردشگری و دستگاه‌های موثر از جمله ستاد ملی کرونا و صندوق توسعه ملی دارای اهمیت بالایی است. همچنین طولانی شدن محدودیت‌های کرونا ضربه جبران‌ناپذیری به بخش گردشگری وارد کرده است که خود لزوم تدوین بسته‌های سفر با شرایط کرونا برای جلوگیری از زیان‌های بیشتر را ضرورت می‌بخشد.

او افزود: همچنین افزایش دوران تامین مالی طرح‌ها (اجرا، تنفس و بهره‌برداری) در قراردادهای صندوق توسعه ملی با توجه به وضعیت افزایش قیمت‌های چند سال اخیر بسیار مهم است.

در پایان این نشست برای تسهیل روند رونق گردشگری و یاری سرمایه‌گذاران این بخش تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات از محل سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی با بانک رفاه برای اعطای تسهیلات به پروژه‌های در حال ساخت بخش گردشگری به امضای طرفین رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه از محل سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی به متقاضیان ایجاد مصادیق گردشگری مطابق دستورالعمل‌های موجود تسهیلات با نرخ ۱۴ درصد پرداخت می‌شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)