جعبه نوشته

آخرین مهلت ارسال اثر به همایش "از مدارس نوین تا دانشگاه"

  • تاریخ : 12th نوامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 101 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای آخرین مهلت ارسال اثر به همایش "از مدارس نوین تا دانشگاه" بسته هستند

رضا ماحوزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: دومین همایش از مدارس نوین تا دانشگاه در ایران از سوی موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اسفند امسال برگزار می‌شود.

وی آخرین مهلت دریافت چکیده تفصیلی مقالات (شامل ۲ تا سه هزار کلمه با ذکر منابع) را ۳۰ آذرماه سال جاری اعلام و خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت مؤسسه به نشانی www.iscs.ac.ir مراجعه کنند.

دبیر علمی دومین همایش از مدارس نوین تا دانشگاه در ایران ادامه داد: در این همایش سیر تحولات آموزش نوین در کشور در دهه‌ های ۲۰ و ۳۰ و جریان‌ های فکری حاکم بر آن‌ در متن تحولات بین المللی بررسی می شود.

ماحوزی خاطرنشان کرد: در دومین دوره این همایش، تحولات شهریور ۱۳۲۰ تا بهمن ۱۳۴۱ شامل همه پرسی اصلاحات اقتصادی و اجتماعی موسوم به انقلاب سفید مشتمل بر انقلاب آموزشی و آموزش رایگان تا سطح دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد تا ایده‌ها و دیدگاه‌های نظری حاکم بر این دوره بیست ساله شناسایی و تحلیل شود.

وی، محورهای این همایش را آموزش نوین در جهان بحران زده پس از جنگ دوم و بازتاب آن در ایران، از آموزش متمرکز تا گریز از مرکز، اندیشه چپ و آموزش اعتراضی در ایران، احیای راست گرایی مذهبی در ایران، از ملی‌گرایی متمرکز تا ملی‌گرایی لیبرال، به سوی توسعه لیبرال در آموزش عمومی و عالی، دانشگاه های جدید و دولت های سیاسی کوتاه مدت برشمرد.

به گزارش ایرنا، نخستین همایش از سلسله همایش‌ های چهارگانه تاریخ آموزش نوین در ایران، اسفند ۱۳۹۷ با سخنرانی ۱۷ نفر از شخصیت‌های علمی و دانشگاهی کشور در این مؤسسه برگزار شد که این همایش به چرایی و چگونگی پیدایی آموزش نوین در کشور از دوره قاجار و تأسیس دارالفنون (سال ۱۲۳۰) تا تأسیس دانشگاه تهران و دوره آغازین هفت ساله آن (شهریور ۱۳۲۰) اختصاص داشت.

  عراق از بازگشایی مرز شلمچه در یک هفته آینده خبر داد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.