برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تأمین و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک کشور

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید صارمی» با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار به صورت ویژه موضوع روغن نباتی را در دستور کار قرار داده است، تاکید کرد: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مقرر شد تا ۷۰ هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک در بخش خانوار به صورت مایع توزیع شود که از اول آبانماه شروع شده است.

وی تصریح کرد: توزیع در وهله اول از بخش فروشگاه‌های زنجیره ای شروع شد که تاکنون نیز به خوبی و به وفور تداوم دارد و در سایر صنوف نیز به تدریج این سهمیه توزیع می شود.

صارمی در خصوص موضوع روغن جامد بخش صنف و صنعت، نیز خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار برای این بخش نیز از محل ذخایر استراتژیک کشور ۷۰ هزار تن تامین و توزیع شده است.

الزام واحدهای تولیدی به ثبت ورود و خروج روغن در سامانه جامع تجارت

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در حوزه تولید، نظارت ها بر واحدهای روغن انجام می شود و واحدهای تولیدی ورود و خروج روغن خود را در سامانه جامع تجارت باید ثبت کنند.

صارمی در خصوص جلوگیری از تخلفات احتمالی، گفت: ما منکر وجود تخلف نیستیم و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استان و اتاق اصناف به عنوان متولیان نظارت بخشنامه‌های لازم را ابلاغ کرده‌اند و بازرسی‌های لازم صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: تشدید بازرسی ها در بازار توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استان و اتاق اصناف به کمک بسیج اصناف و به صورت هوشمند در دستور کار قرار دارد.

  کرونا سبب تشدید بیماری‌های زمینه‌ای می‌شود

صارمی گفت: با تمهیدات انجام شده و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک کشور بازار روغن تنظیم خواهد شد.

۱۲۰ هزار تن روغن بخش خصوصی در حال ترخیص است

صارمی اضافه کرد: با هماهنگی با بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران حدود ۱۲۰ هزار تن از روغن بخش خصوصی نیز در حال ترخیص است که با انجام این اقدامات، ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)