جعبه نوشته

آغاز طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا از اول آذرماه در تهران

  • تاریخ : 20th نوامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 119 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای آغاز طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا از اول آذرماه در تهران بسته هستند

به گزارش روز جمعه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی، جلیل کوهپایه زاده با اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا ویروس، اظهار داشت: این طرح از شنبه اول آذر ۹۹ با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین به صورت سراسری اجرا می‌شود.

وی درباره نحوه اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور، مبتنی بر شعار «هر خانه، یک پایگاه سلامت» عملیاتی می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران بر استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب (کادر درمان، پزشکان، پرستاران و دانشجویان) جهت حضور و مشارکت حداکثری در این طرح تاکید کرد و افزود: سازماندهی کمیته‌های عملیاتی و تیم‌های اجرایی بر اساس سه محور اصلی مراقبت، حمایت و نظارت در دستور کار بخش‌های مختلف قرار دارد.

کوهپایه زاده با اشاره به انجام تست‌های گسترده، هدفمند و هوشمند در مناطق تعیین شده، خاطرنشان کرد: شناسایی همه افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا، جداسازی و رهگیری بیماران، تقویت فرآیند درمان و کاهش حداکثری موارد بستری در این طرح مورد توجه است.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، این دانشگاه در عملیاتی شدن ۳۰ اقدام اجرایی طرح مذکور مشارکت می کند و در بخش مراقبت با انجام تست‌های وسیع، رصد بیماران و افراد در تماس نزدیک، معرفی افراد مبتلا به مراکز جامع و بیمارستان‌ها، آموزش بیماران و عموم مردم، حضور فعال دارد.

به گزارش ایرنا، در این طرح، ۴۰۰ تیم برای شهر تهران و تعدادی دیگر هم برای سایر شهرهای استان تهران طراحی شد تا ردیابی بیماران و افراد در تماس با مبتلایان، غربالگری و قرنطینه سازی مناسب انجام شود. این طرح برمبنای بیماریابی زودرس، غربالگری و ایزولاسیون و قرنطینه سازی مناسب اجرا خواهد شد.

  دانلود مداحی شب آرزوها همین آرزومه حسین طاهری

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.