برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

اسامی پذیرفته‌شدگان برخی دانشگاه‌ها در آزمون سراسری اعلام شد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان سنجش، پیرو اطلاعیه ۱۵ آبان ۹۹ آن دسته از متقاضیان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ که جهت انجام مراحل مصاحبه و گزینش رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها به کدهای ۱۱ دانشگاه فرهنگیان، ۱۲ شاهد، ۱۴ علوم قضائی، ۱۵ مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، ۱۸ غیرانتفاعی رفاه، ۲۰ بورسیه سپاه، ۲۱ شهید مطهری، ۲۲ بورسیه وزارت دفاع، ۲۳ صداو سیما، ۲۵ بورسیه ارتش ،۲۶ بورسیه نیروی انتظامی، ۲۹ رشته کاردانی و کارشناسی فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی و ۳۰ تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه در آزمون سراسری معرفی شده‌اند، اعلام شد.

در ادامه اطلاعیه آمده است: با توجه به نتیجه مراحل مصاحبه یا صلاحیت‌های عمومی افراد از سوی مؤسسات یا هیأت‌های مرکزی گزینش ذیربط، اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی فوق الذکر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار گرفته است.

این اطلاعیه تاکید کرده است: قبول‌شدگان لازم است ضمن فراهم کردن مدارک لازم برای ثبت نام مطابق مدارک اعلام شده در (بند ج) اطلاعیه مورخ ۱۳۹۹/۸/۸ درخصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی (پذیرش با آزمون) آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ مندرج در درگاه اطلاع رسانی این سازمان، برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام از روز دوشنبه مورخ ۹۹/۰۹/۱۰ به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی مراجعه کنند.

عدم اقدام به موقع پذیرفته شدگان برای ثبت‌نام به منزله انصراف از رشته قبولی اعلام شده خواهد بود.

همچنین تاکید شده است: با توجه به عدم وصول نتیجه مصاحبه معرفی شدگان مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم مشخصات هیچ فردی به عنوان پذیرفته شده در این مرحله اعلام نخواهد شد.

  ۱۲۸ محموله غیر استاندارد وارداتی در سال ۹۸ عودت داده شد

در ادامه یادآوری شده است: متقاضیانی که علاوه بر کدهای اعلام شده در این اطلاعیه دارای کد قبولی قبلی نیز بوده‌اند، قبولی قبلی آنان لغو شده و باید در رشته قبولی جدید ثبت نام و ادامه تحصیل کنند.

این افراد برای ثبت نام در رشته قبولی جدید نیاز به انصراف از رشته قبولی قبلی ندارند و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

همه پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی دوره روزانه در این مرحله، خواه در رشته قبولی خود ثبت نام کنند و یا نکنند حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ برای انتخاب رشته‌های تحصیلی دوره روزانه نیستند.

به گزارش ایرنا، در کنکور سراسری سال جاری ۸۵۸ هزار و ۹۷۴ نفر و با احتساب مجاز شده‌ها در چند گروه آزمایشی آزمون، یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۵۳ نفر مجاز به انتخاب رشته بوده و در نهایت ۴۵۹ هزار و ۴۴۱ نفر انتخاب رشته کردند.

سازمان سنجش، کاهش استقبال داوطلبان کنکور ۱۳۹۹ از انتخاب رشته را به دلیل ویروس کرونا را رد کرد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)