برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

صدور مجوز برای ۱۱ مرکز گردشگری کشاورزی در ۵ استان

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، لیلا اژدری با اعلام این خبر گفت: دستورالعمل مجوز گردشگری کشاورزی که توسط وزیر به ۳۱ استان ابلاغ شده بود برای ورود به مرحله اجرا، خلأهایی داشت که اغلب آن‌ها با پیگیری برطرف شد، در حال حاضر درخواست متقاضیان برای مجوز گردشگری کشاورزی در استان‌ها بررسی و مراحل صدور انجام می‌شود.

او در ادامه به عدم همکاری اداره‌های جهاد کشاورزی در برخی استان‌ها اشاره کرد و افزود: به زودی تفاهم‌نامه‌ای با وزارت جهاد کشاورزی به امضا می‌رسد، با این اتفاق و ابلاغ آن به استان‌ها همکاری لازم از سوی اداره‌های جهادکشاورزی و اداره‌های استانی ما صورت می‌گیرد و صدور مجوزها سرعت پیدا خواهد. در این تفاهم‌نامه نقاط مشترک همکاری با وزارت جهاد کشاورزی در خصوص گردشگری کشاورزی مشخص شده است و پشتیبانی بالاتر از دستورالعمل ابلاغ شده قبلی، خواهد بود.

تشکیل کارگروه تخصصی برای نقشه راه توسعه طبیعت‌گردی

مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های گردشگری به آئین‌نامه توسعه طبیعت‌گردی اشاره کرد و ادامه داد: این آئین‌نامه مصوبه سال ۸۴ بود که مغفول ماند و پیگیری نشد. در حال حاضر این موضوع جزو اولویت‌های دفتر ما قرار گرفته است و برای پیش‌برد آن کارگروهی را با حضور انجمن علمی طبیعت‌گردی، فعالان، راهنمایان، آژانس‌ها و آموزشگاه‌های طبیعت‌گردی همچنین استادان برجسته دانشگاهی تشکیل داده‌ایم تا در این کارگروه دوازده نفره برای نقشه راه توسعه طبیعت‌گردی تبادل نظرهای لازم صورت گیرد و خروجی‌ها اجرایی شود.

او در خصوص فعالیت‌های انجام شده در این کارگروه بیان کرد: تا کنون یک جلسه برگزار شده است، به‌دلیل شیوع کرونا امکان برگزاری جلسه‌های بیشتر مهیا نبود. در صورت بهتر شدن شرایط و امکان برگزاری جلسات حضوری جمع‌بندی در این راستا انجام خواهد شد.

  توسعه گردشگری نیازمند نقشه راه بود

بررسی طرح اولیه شیوه‌نامه صدور مجوز گردشگری مراکز دریایی

اژدری آماده شدن طرح اولیه شیوه‌نامه صدور مجوز گردشگری مراکز دریایی را یکی دیگر از اقدامات اخیر این دفتر عنوان کرد و گفت: در کارگروه تخصصی که با حضور فعالان حوزه و سرمایه‌گذاران تشکیل شده این طرح اولیه در حال بررسی است. تشکیل و جلسه‌های این کارگروه نیز به صورت مجازی انجام شد، در صورت فراهم شدن شرایط بهتر جلسه‌ها حضوری برگزار خواهد شد و در این راستا به نتایج اجرایی خوبی خواهیم رسید.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)