برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گواهینامه استاندارد مشاغل خانگی به صورت ۳ ساله صادر می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، نیره سادات پیروزبخت روز چهارشنبه در نشست رونمایی از شیوه نامه استقرار مسیر استانداردسازی مشاغل خانگی که با هدف استانداردسازی و رونق این مشاغل و به صورت وبینار با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دفتر معاونت برگزار شد، افزود: از سال ۹۸ که به سال رونق تولید و سال ۹۹ که به سال جهش تولید نامگذاری شد، در شورای عالی استاندارد، درخواست فعالیت در حوزه مشاغل خانگی و ارایه روش های نوین صدور گواهینامه شد که خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفت. 
وی با یادآوری اینکه سازمان ملی استاندارد پیش از این فقط به عنوان مرجع اعطای علامت استاندارد اجباری شناخته می شد، اظهار داشت: اما اکنون این سازمان به صدور گواهی فارغ از اجبار پیش رفته و مردم آگاهانه و خودجوش به دنبال دریافت گواهی می پردازند.
پیروزبخت ادامه داد: صدور گواهی نامه محصولات دانش بنیان هم از دیگر کارها بود که با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری آغاز شد و بر مبنای ویژگی ها و تایید این معاونت گواهی انطباق صادر شد. همین مسیر را برای مشاغل خانگی هم استفاده کردیم افزون بر اینکه در این شیوه استانداردسازی، وزارت کار آن را تایید می کند و سپس صدور گواهینامه صورت می گیرد.
وی تاکید کرد: برای اشتغال پایدار باید وارد کارهای جدید شد و محصولات به دست آمده از مشاغل خانگی به دلیل اینکه در سطح مردم توزیع می شود باید منافع مصرف کننده تامین و رضایت او کسب شود.‌
رییس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه در تصویب و اجرای شیوه نامه استانداردسازی مشاغل خانگی با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همسویی و همکاری خوبی داشتیم، اظهار داشت: بر اساس این شیوه نامه، متقاضی باید شخصا دنبال کار خود باشد و به دلیل اینکه بحث استاندارد اجباری نیست، باید مشوق هایی برای این مشاغل پیش بینی شود تا زنان روستایی و عشایری به گرفتن گواهینامه تشویق شوند و شاهد اثربخشی و تاثیر استاندارد بر تولید شوند.
وی یادآور شد: این گواهینامه به صورت سه ساله صادر می شود که در حال حاضر تمرکز و دامنه فعالیت بر استانداردسازی ماسک است  که امیدواریم سپس به سمت البسه و پوشاک گام برداریم زیرا البسه نیاز روزانه کشور است و با این کار از واردات جلوگیری می شود.

  حوزه کشاورزی صاحب شهرک نوآوری و استارتاپی می‌شود

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)