برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

استقبال پلیس از ایده های نوآورانه در پیشگیری از جرم

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی روز چهارشنبه در تشریح این خبر ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری به منادیان علم و اندیشه افزود: اجرای موفق مأموریت های پلیس در گرو مسئله یابی، تحقیق، پژوهش و دستیابی به راهکارهای کاربردی است و این مهم عامل اصلی رشد و توسعه در هر سازمان به حساب می آید.

وی افزود: چنانچه اقدامات پلیس بر پایه پژوهش های علمی استوار باشد، نقش موثری در پیشبرد اهداف سازمان خواهد داشت لذا با انجام تحقیق و پژوهش کارها موثرتر خواهد بود.  

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: در صورتی که برنامه ریزی فاقد پشتوانه تحقیقاتی باشد به یقین در مرحله اجرا و عملیاتی شدن با مشکل رو به رو خواهد شد، لذا می‌توان گفت پژوهش به ویژه در تصمیم‌گیری های کلان نقش مهم و ارزنده ای دارد و به همین خاطر است که فعالان عرصه علم، پژوهش را حلقه مفقوده توسعه و به تعبیری سنگ بنای توسعه می دانند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اثر بخشی تحقیق و پژوهش در پایدارسازی نظم و امنیت در جامعه تصریح کرد: برای ایجاد امنیتی پایدار در جامعه مانند تمام فعالیت ها در حوزه های مختلف اقتصادی، صنعتی، علمی، هنری و … نیازمند انجام تحقیق و پژوهش های مدون هستیم و تنها در این صورت است که می توانیم موفقیت های خوبی را با کمترین هزینه و امکانات به دست آوریم  و بالاترین امنیت را به مردم عزیز هدیه کنیم.

سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه ایده های نوآورانه، راهبردی موثر در پیشگیری از جرم است، خاطرنشان کرد: هر چه میزان دانش و خلاقیت کارکنان این پلیس افزایش یابد، کارایی پلیس پیشگیری در مقابله با جرایم و آسیب های اجتماعی نیز ارتقاء پیدا کرده در نتیجه احساس امنیت شهروندان نیز افزایش خواهد یافت.

*ارتقاء رتبه نشریه علمی “مطالعات پیشگیری از جرم” از ترویجی به پژوهشی

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در بخش دیگر این گفت و گو به تشریح برخی از دستاوردهای علمی این پلیس پرداخت و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) تحقیق را کلید رشد ملت ها عنوان کرد و افزود: پلیس پیشگیری با تاسی از فرمایشات معظم له ضمن نیازسنجی پژوهشی و ابلاغ اولویت های پژوهشی به تمام رده ها با انعقاد تفاهم نامه علمی _ پژوهشی با مراکز علمی و دانشگاهی، برگزاری کارگاه های علمی در راستای پیشبرد اهداف تحولی پلیس پیشگیری، حمایت از ۹ طرح تحقیقاتی صنعتی و غیر صنعتی و ۶ مورد طرح کسرخدمت سربازی، برگزاری ۱۹ مورد میزگرد و سخنرانی علمی در حوزه های مختلف، ترجمه ۲ مورد منابع به روز و معتبر مرتبط با حوزه پیشگیری، انتشار ۱۴ عنوان کتاب مدیریت دانش، برگزاری۴ جلسه تخصصی شورای پژوهش و دانش با حضور اساتید برجسته دانشگاهی همچنین حمایت از رساله های دکتری مرتبط با حوزه ماموریتی پلیس، ارتقاء دانش پیشگیری از جرم در سازمان را فراهم کرده است.

  کرونا آزمون تصدی منصب قضا را لغو کرد

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه سالانه بیش از ۲۰ پایان نامه ارشد و رساله دکتری توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته مدیریت پیشگیری از جرم با هدایت و نظارت پلیس پیشگیری برای رفع نیازهای پژوهشی این پلیس توسط دانشکده علوم و فنون انتظامی انجام می شود، گفت: پلیس پیشگیری گام های بلندی در مسیر علمی شدن برداشته است.

سردار معصوم بیگی بیان کرد: امروز افتخار نیروی انتظامی این است که ضمن برنامه ریزی برای پیشگیری علمی از وقوع آسیب های اجتماعی، درصد بالایی از جرایم به صورت کاملاً علمی و تخصصی کشف و حتی پیچیده ترین جرایم نیز با استفاده از فناوری های نوین، دانش و توان بالای متخصصان پلیس رمز گشایی و حرفه ای ترین مجرمان دستگیر و تحویل نظام قضائی می شوند.

ارشدترین مقام پلیس پیشگیری ناجا با اعلام اینکه با تلاش کارکنان مرکز تحقیقات کاربردی این پلیس نشریه علمی “مطالعات پیشگیری از جرم” از رتبه ترویجی به پژوهشی ارتقاء یافته است، همکاری گسترده این مرکز با شرکت‌های دانش بنیان و به روز رسانی طرح ها و اسناد راهبردی پلیس پیشگیری را از دیگر اقدامات ارزنده مجموعه تلاشگران و پژوهشگران فعال در پلیس پیشگیری ناجا برشمرد. #

انتهای خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir

چاپ خبر

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)