برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

قیمت جدید تخم‌مرغ درب مرغداری ۱۴ هزار تومان تعیین شد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «عباس قبادی» در حاشیه جلسه ستاد یاد شده افزود: قیمت برای مصرف‌کننده تخم‌مرغ از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: افزایش نرخ عوامل تولید و نرخ نهاده ها، علت این افزایش قیمت بوده که قیمت جدید با بررسی انجام شده در ستاد تنظیم بازار با حضور مسوولان جهاد کشاورزی تصویب شد.

دبیر ستاد تنظیم بازار خاطرنشان کرد: کسانی که تخم مرغ را بیش از قیمت اعلام شده به فروش برسانند،توسط دستگاه های مربوط با برخوردهای قانونی روبرو خواهند شد.

وی افزود: تامین نهاده ها به شکل مناسبی انجام شده و تا چند روز آینده به ثبات نسبی در زمینه تخم مرغ خواهیم رسید.

 قیمت نان افزایش ندارد 

قبادی با بیان اینکه اکنون موضوع افزایش قیمت نان منتفی است و افزود: قیمت این ماده غذایی در اختیار استانداری هاست و استانداران باید با انجام بررسی های لازم و توجه به افزایش هزینه ها، در زمینه افزایش قیمت نان تصمیم بگیرند.

معاون بازرگانی داخلی وزرات صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ۳۱ استان کشور تاکنون هیچ استانداری برای تغییر قیمت نان اعلام نکرده اند.

اقلام لبنی بدون افزایش

قبادی پیرامون افزایش قیمت لبنیات گفت: اقلام لبنی که مشمول قیمت‌گذاری است، تغییری نداشتند و اجازه افزایش نیز نخواهیم داد.

وی تصریح کرد: بیش از ۷۵ درصد محصولات لبنی در ۱۰ قلم کالای مشمول قیمت گذاری و حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد نیز مربوط به سایر اقلام است که بر اساس عرضه و تقاضا قیمت تعیین می شوند.

به گزارش ایرنا، ماه های نخست امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، مصرف مرغ و تخم مرغ با نوسان تولید، مصرف و قیمت روبرو شده بود و برای کنترل بازار، رفع نیاز مصرف عمومی و کاهش قیمت ها، صادرات این ماده غذایی با ممنوعیت روبرو شد، اما درمردادماه عوارض ۴۰۰ تومانی برای صادرات هر کیلوگرم تخم‌مرغ تعیین شد و در شهریورماه عوارض صادراتی این محصول لغو شد.

  جهانگیری: صادراتی که ارز حاصل از آن به چرخه اقتصاد برنگردد برای کشور مفید نیست

همچنین پیش از این ستاد تنظیم بازار اعلام کرد: قیمت فروش شیر خام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی و بار میکروبی زیر ۱۰۰ هزار مبلغ ۴۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم درب دامداری تصویب شده است و مصوب شد که به ازای هر یک دهم درصد افزایش یا کاهش درصد چربی مبلغ ۶۰ تومان متناسب با افزایش و یا کاهش درصد چربی به قیمت مصوب شیر خام اضافه یا کسر شود.

بر این اساس قیمت شیر بطری یک لیتری کم چرب ۱.۵ درصد هفت هزار و ۱۰۰ تومان، شیر بطری یک لیتری نیم چرب ۲ درصد هفت هزار و ۵۰۰ تومان، شیر بطری یک لیتری پر چرب ۳ درصد هشت هزار و ۵۰۰ تومان و شیر بطری یک لیتری کامل ۳.۲ درصد هشت هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شد.

قیمت شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی کم چرب ۱.۵ درصد پنج هزار و ۴۰۰ تومان و پنیر یواف ۴۰۰ گرمی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد. قیمت ماست ۹۰۰ گرمی کم چرب ۱.۵ درصد هشت هزار تومان و قیمت ماست ۹۰۰ گرمی پر چرب ۳ درصد نیز ۹ هزار و ۷۰۰ تومان مصوب شد. در این کمیته همچنین قیمت ماست دبه ای ۲۵۰۰ گرمی کم چرب ۱.۵ درصد و پرچرب ۳ درصد به ترتیب ۲۱ هزار تومان و ۲۴ هزار تومان به تصویب رسید.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)