جعبه نوشته

راه‌اندازی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی در شرق و شمال غرب کشور 

  • تاریخ : 25th آوریل 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 304 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای راه‌اندازی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی در شرق و شمال غرب کشور  بسته هستند

به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر امیر علی حمیدیه با اشاره به اینکه دانش‌آموزان آینده‌سازان زیست بوم فناوری و نوآوری هستند، گفت: آنها با فعالیت‌های فناورانه خود نگاهی نو را به این زیست بوم تزریق می‌کنند و با این نگاه ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی تربیت و پرورش این نسل را در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی مد نظر قرار داده است.

وی بیان کرد: اتکا بر نیروی فعال زیست بوم فناوری و نوآوری در سال‌های اخیر گسترش یافته است، نیرویی که با دستاوردهای علمی و فناورانه‌ خود در رونق اقتصاد و رهایی از نفت تاثیرگذار بوده‌اند. در حوزه‌های گوناگون شاهد رونق این زیست بوم در کشور بوده‌ایم، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی یکی از حوزه‌ایی است که در چند سال گذشته اتفاقات خوبی در آن رقم خورد، به گونه‌ای که در مدت ۶ سال رتبه علمی کشور در این حوزه به صورت چشمگیری ارتقا یافت و در حال حاضر در جایگاه سیزدهم سطح بین المللی قرار داریم، همه این اتفاقات به مدد فعالیت نیروی انسانی در این حوزه شکل گرفته است.

وی ادامه داد: اما ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برای گسترش فعالیت‌ها در این حوزه برنامه‌ها دارد، ایجاد و راه اندازی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی نیز اقدامی دیگر است تا تربیت و پرورش نیروی انسانی در این حوزه سرعت گیرد. به گونه‌ای که به زودی در شمال غرب و شرق کشور با حمایت ستاد این پژوهش سراها ایجاد می‌شود، حمایت از محققان جوان و رساله‌های دکتری یکی از این برنامه‌ها است که در سال گذشته دنبال می شود.
به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، قرارداد ایجاد این پژوهش‌سراها منعقد و وارد مرحله اجرایی شده است، سلول‌های بنیادی دانش آینده است و با توجه به توانمندی‌هایمان می‌توانیم به خوبی در این حوزه پیشرفت داشته باشیم، پژوهش سراهای دانش آموزی نیز مکانی برای تربیت و پرورش آینده سازان این حوزه محسوب می‌شو،. به زودی با راه اندازی آنها در بجنورد و سلماس شاهد رونق فعالیت‌های دانش آموزی خواهیم شد.

  مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به حدود ۱۴۰هزار هکتار رسید

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.