جعبه نوشته

امنیت غذایی کشور را با حفظ ذخایر ژنتیکی تامین کنیم

  • تاریخ : 4th می 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 317 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای امنیت غذایی کشور را با حفظ ذخایر ژنتیکی تامین کنیم بسته هستند

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران کشوری غنی از منابع و ذخایر فسیلی است که سالیان سال است به عنوان پایه اصلی اقتصاد کشور شناخته می‌شوند، اما این موضوع باعث شده مدیران از ذخایری که ثروت و سرمایه اصلی کشور هستند، غافل بمانند. ذخایری که مهم‌ترین و کلیدی‌ترین اندوخته‌های ژنتیکی هر کشوری محسوب می‌شوند. این منابع در کنار ارزش مادی، پایه و اساس همه تولیدات بیولوژیک اعم از کشاورزی، غذایی، دارویی، صنعتی و شیمیایی هم محسوب می‌شوند.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه استفاده پایدار از منابع پایه‌ای طبیعی می‌تواند به فقرزدایی و تأمین امنیت غذایی کشور بینجامد و در نتیجه توسعه اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی کشور را در پی داشته باشد، گفت: ایران کشوری غنی از ذخایر و منابع ژنتیکی است که اگر از این داشته‌هایمان به خوبی استفاده کنیم؛ به افزایش بهره‌وری از محصولات کشاورزی و زیست‌محیطی کمک می‌کنیم.

وی بیان کرد: برنامه‌های مختلفی برای افزایش بهره‌وری و حفظ منابع ژنتیکی کشور تعریف شده است و ستاد در کارگروه زیست‌بانک و ذخایر ژنتیکی، ارتقای کیفیت و کمیت خدمات بانک‌های ژن و زیست‌بانک‌های کشور را دنبال می‌کند.

قانعی گفت: حفاظت، صیانت و بهره‌برداری پایدار از این منابع تضمین‌کننده حیات کشور در حال و آینده خواهد بود و انتقال آن به نسل‌های آینده از وظایف مهم ملی همه ما است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  گردش مالی صنعت چای ایران ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان است

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.