برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

دریای مواج اسکله مسافری قشم را تعطیل کرد

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:  هم اکنون سرعت بادهای جنوب غربی تا شمال شرقی به ۳۴ نات و ارتفاع موج دریا به هشت پا رسیده است.

علی اشتری افزود: بیشینه وسعت دید در دریا نیز ۱۰ کیلومتر است.

وی ادامه داد: اسکله های گردشگری در سایت هنگام نیز از روز گذشته تعطیل اعلام شد که امروز نیز ادامه دارد و مردم در این اسکله‌ها اجتماع نکنند.

 رییس اداره هواشناسی با اشاره به فعالیت لندینگ‌کرافت‌ها در مسیر بندرهای لافت و پُهل، اظهار کرد: گروه پایش به صورت مستمر وضعیت دریا را بررسی می‌کند و در صورت احراز شرایط، دوباره مسیر مسافری برقرار می‌شود.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  افزایش ۳ متری سطح دریا با ذوب‌شدن یخ‌های باستانی قطب