جعبه نوشته

صنایع‌دستی تجسم آفرینش‌گری انسان و مصداق بارز صنایع سبز و خلاق است

  • تاریخ : 14th ژوئن 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 223 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای صنایع‌دستی تجسم آفرینش‌گری انسان و مصداق بارز صنایع سبز و خلاق است بسته هستند

به‌گزارش میراث‌آریا در پیام تبریک  علی‌اصغر مونسان به این مناسبت آمده است: دست‌ها، نخستین واسطه‌ای است که انسان به کمک آن ایده‌ها و افکار خویش را به کسوت آثار و ابزار درآورده و از دیرباز تاکنون همچنان ارزش دست‌ساخته‌ها و صنایع‌دستی در متن زندگی، علی‌رغم همه پیشرفت‌های تکنولوژیک و تنوع ماشین‌های تولیدی، محفوظ مانده و گسترش تجارت چنین‌دست ساخته‌هایی در اقصی نقاط جهان، اعم از فضای واقعی و مجازی، مؤید این امر است.

در بخش دیگر پیام آمده است: اهمیت صنایع‌دستی که تجسم قدرت آفرینشگری انسان و مصداق بارز صنایع سبز و خلاق محسوب می‌شود برای جهانیان تا حدی است که روز ۱۰ ژوئن هر سال را به‌عنوان روز جهانی صنایع‌دستی تعیین کرده و یادمانی زمانی را رقم زده‌اند. رویدادی که تمامی اعضا خانواده صنایع‌دستی در جهان آن را گرامی داشته و پاس می‌دارند.

همچنین در این پیام آورده شده است: خانواده بزرگ و تلاشگر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران نیز در سالی که از سوی مقام معظم رهبری مزیّن به‌عنوان جهش تولید شده، فرارسیدن روز جهانی صنایع دستی را مغتنم می‌شمرند و مضاعف ساختن فعالیت‌های خود را در راستای تحقق جهش تولید این آثار فرهنگی- کاربردی به فال نیک می‌گیرند.

در این پیام آمده است: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ضمن نکوداشت این روز جهانی، تمامی تلاش و کوشش خود را مصروف رشد تولید، تقویت فروش داخلی، توسعۀ صادرات و گسترش فرهنگ ترویج و مصرف صنایع‌دستی می‌کند تا در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد تحقق سهم واقعی و شایسته آن در شکوفایی اقتصادی کشورمان باشیم.

روز جهانی صنایع‌دستی را به تمام آفرینشگران این هنر- صنعت فاخر و بالنده تبریک و تهنیت می‌گویم و موفقیت و سعادت این قشر پر تلاش و پر انگیزه را از درگاه خداوند منّان مسئلت دارم.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  وزارت گردشگری همچنان منتظر لیست بیماران کرونایی

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.