برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

نخستین مجتمع دانش‌آموزی گردشگری در ورسک سوادکوه افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، این مجتمع آموزشی و گردشگری مجموعه‌ای متشکل از سه ساختمان اقامتگاه، رستوران و موزه – مدرسه است که پیش از این مدرسه راهنمایی شبانه‌روزی حضرت زینب (س) بود و از سال‌ها پیش به خاطر نداشتن دانش آموز ، کارکرد مدرسه ای نداشت.

این مرکز که از سوی سازمان دانش‌آموزی مازندران تعمیر و بازسازی شد ، دارای هفت سوئیت است و ظرفیت پذیرش ۸۰مهمان را دارد. نزدیکی به آبشار و خط راه‌آهن و رودخانه ازمزیت های این مجتمع آموزشی و گردشگری است.

استاندار مازندران در مراسم بهره برداری از این مجتمع گفت : انجام پروژه مجتمع آموزشی گردشگری ورسک نمونه‌ مطالبه‌گری است که نشان داد می‌توان از ظرفیت‌های خالی، ظرفیت فعال ساخت و در راستای توسعه بخش های مختلف بهره گیری کرد.

احمد حسین‌زادگان اهمیت این پروژه را در توجه به سازمان‌های مردم‌نهاد و غیردولتی و توسعه اجتماع‌محور برشمرد و افزود : باید به این نتیجه برسیم که دولت‌ موضوعات مختلف آموزشی، فرهنگ، اقتصاد و آسیب‌ها و غیره را با کمک مردم حل کند.

نماینده عالی دولت در مازندران وظیفه دولت را تمهید زیرساخت ها دانست و یادآور شد: پس از فراهم شدن مقدمات، باید این نوع فعالیت ها به بخش خصوصی و تشکل‌های مردم‌نهاد واگذار شود تا آن‌ها بر اساس اهداف حوزه‌های فعالیت خود، باری از روی دوش دولت بردارند.

او با تاکید بر اولویت‌بخشی به افزایش کمی و کیفی تشکل‌های مردم‌نهاد، گفت : سازمان دانش‌آموزی یکی از سازمان‌های غیردولتی است که ظرفیت قانونی دارد و می‌توان در سیاست‌گذاری آن نقش‌آفرینی کرد و باید تمام ۵۰۰ هزار دانش‌آموز مازندران عضو این تشکل شوند.

  دومین کشتی گندم اهدایی هند برای افغانستان وارد چابهار می‌شود

حسین زادگان افزود : اگر می‌خواهیم که جامعه به محیط زیست و گردشگری اهمیت دهد، مصرف انرژی بهینه شود، جوانان آموزش‌های مهارتی ببینند و فرهنگ‌سازی شود از طریق آموزش و پرورش ممکن است.

وی با بیان اینکه یک بخش آموزش‌وپرورش، آموزش است، بخش مهم‌تر آن را تربیت نسل آینده برشمرد و گفت : آموزش مهارت‌ها و مشارکت‌های اجتماعی از اولویت‌های آن است و کار اصلی سازمان دانش‌آموزی هم همین عنصر تربیت است.  

استاندار مازندران  به اهمیت گردشگری در توسعه استان اشاره کرد و از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست که برای ظرفیت‌های آموزش و پرورش برنامه‌ریزی کند.

حسین‌زادگان گفت : متاسفانه بروکراسی غیرضرور باعث می‌شود کارها با تاخیر انجام شود. این پروژه اما نشان داد که می‌توان از ظرفیت‌های خالی، ظرفیت پر ساخت و در تنگناها کار بزرگ انجام داد.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه این مرکز می‌تواند برای تمام کشور الگو باشد، تصریح کرد: از این دست پروژه‌ها باید دست‌کم یکی در هر شهرستانی داشته باشیم و سازمان دانش‌آموزی به عنوان متولی در هر شهرستان مشغول به این کار شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)