برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

۸۵۰ شرکت‌ دانش‌بنیان از معافیت بیمه‌ای استفاده کردند

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد صاحبکارخراسانی با اشاره به معافیت‌های بیمه‌ای ذیل بخشنامه ۱۲/۱۴ سازمان تأمین اجتماعی گفت: با همکاری سازمان تأمین اجتماعی، بخشنامه ۱۲/۱۴ این سازمان در اواخر سال ۱۳۹۷ صادر شد و بر این اساس تمام قراردادهای دانش‌بنیان که به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برسد، از پرداخت حق بیمه قراردادها معاف شده‌اند.

صاحبکار خراسانی ادامه داد: از سال ۹۷ که معافیت پرداخت حق بیمه قراردادهای دانش‌بنیان به جریان افتاد، بیش از ۸۵۰ شرکت دانش‌بنیان توانستند از معافیت‌های بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

وی گفت: متقاضیان برای استفاده از این معافیت باید موارد خواسته شده در فرم درخواست را که اعم از موضوع قرارداد، نام کارفرما، تاریخ آغاز و پایان و مبلغ قرارداد است تکمیل و در ادامه فایل تصویر قرارداد و تصویر نامه اتمام را بارگذاری و پس از بازبینی تمامی اطلاعات وارد شده، درخواست خود را ثبت کنند.

شعبات تخصصی بیمه تامین اجتماعی در کشور دایر می‌شود

رییس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین به ایجاد شعبات تخصصی بیمه برای شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: به‌منظور یکپارچگی در اجرای قوانین و رسیدگی تخصصی به امور بیمه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان، شعبه‌های خاصی در تهران، اصفهان، خوزستان، فارس، بوشهر، اردبیل، زنجان، مازندران و قزوین تعیین شده است که اطلاعات آنها در سایت Daneshbonyan.ir آمده است و شرکت های دانش بنیان در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به واحد درآمد شعبات معرفی شده در هر استان، نسبت به انتقال کد کارگاهی و دیگر امورات بیمه‌ای خود اقدام کنند.

صاحبکار خراسانی گفت: امید است با همکاری ادارات کل بیمه تامین اجتماعی در سایر استان ها، این شعبات تخصصی در تمامی استان‌ها دایر می‌شود.

بیمه‌های بازرگانی در ۴ شاخه به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود

  دانلود آهنگ احسان خواجه امیری بی قرار

وی با اشاره به اینکه خدمات بیمه‌ای برای شرکت‌های دانش‌بنیان به همین‌ موارد ختم نمی‌شود، افزود: تفاهم‌نامه معاونت علمی و شرکت بیمه ایران خدمت دیگری است که مرکز شرکت های دانش‌بنیان ارائه می‌کند. براساس تفاهم‌نامه با بیمه ایران، بیمه‌های بازرگانی همراه با تخفیف در چهار شاخه مسئولیت (کارفرما، حرفه‌ای و کالا)، تکمیلی درمان، آتش‌سوزی و مهندسی برای شرکت‌های دانش‌بنیان صادر می‌شود و شرکت های متقاضی می توانند با مراجعه به نمایندگی های بیمه ایران این بیمه نامه ها را تهیه کنند.

صاحبکار خراسانی بیمه مسئولیت کالا را یکی از مهم‌ترین شاخه‌های بیمه مسئولیت برشمرد و اعلام کرد: مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان برای ترغیب شرکت های دانش بنیان با درآمد کمتر از ۱۰۰ میلیارد ریال به استفاده از این بیمه نامه، از خرید بیمه‌نامه‌های مسئولیت کالا تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال حمایت می‌کند.

ارائه مشاوره‌های رایگان در حوزه بیمه به شرکت‌های دانش‌بنیان

رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به قوانین و بخشنامه‌های متعدد بیمه‌ای و نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان به دانستن این موارد گفت: از سال ۱۳۹۴ خدمات مشاوره‌ای رایگان بیمه‌ای برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شد که در سال ۱۳۹۸، نزدیک به ۲۶۰ شرکت از مشاوره‌های بیمه‌ای مرکز دانش‌بنیان استفاده کردند.

صاحبکار خراسانی بیان کرد: با تمام تلاش‌هایی که مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان برای کاهش مشکلات بیمه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان انجام داده است، اما همچنان برخی از مشکلات برای شرکت‌ها وجود دارد که بایستی با همت و تلاش مضاعف این مشکلات در سال‌های آتی به حداقل برسد و شرکت‌های دانش‌بنیان با آسودگی بیشتر بتوانند به فعالیت‌های خود بپردازند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)