برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

ممانعت از ورود مراجعان بدون ماسک در ۸۰ درصد مراکز دولتی و غیردولتی

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی این ستاد افزود: بر اساس جمع بندی های صورت گرفته ۶۱ درصد این مراکز از ورود مراجعان دارای علائم بالینی و بالغ بر ۸۰ درصد مراکز از ورود مراجعان بدون ماسک جلوگیری می کنند. همچنین ۸۶,۱۱ درصد از شاغلین اداری ماسک می زنند.

وی ادامه داد: میزان رعایت فاصله گذاری بین شاغلین اداری تا ۸۰ درصد رعایت می شود، اما میزان فاصله گذاری بین مراجعان فقط ۲۰ درصد است و رعایت فاصله بیش از یک متر بین ارباب رجوع و شاغلین تا  ۴۷ درصد تحقق یافته است.

این گزارش هفتگی که تداوم نظارت های بهداشتی بر مراکز دولتی و عمومی غیردولتی را بیان می کند، از  اجرای بالغ بر ۶۰ درصدی شیوه نامه های بهداشتی در مراکز مذکور خبر داد.

زالی افزود: بر اساس گزارش ها از ردیابی محل زندگی و اشتغال بیماران ترخیصی و فوت شدگان در هفته گذشته، منطقه چهار شهر تهران با نزدیک به یک میلیون جمعیت، بیشترین میزان ابتلا را داشته است. همچنین منطقه ۲ و منطقه ۱۴ و ۱۵، به ترتیب جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

وی در خصوص آمار فوتی در هفته گذشته نیز ادامه داد: منطقه ۴، منطقه ۱۴ و منطقه ۱۵ به ترتیب بیشترین آمار فوتی را در شهر تهران داشتند و در منطقه ۲۲، میزان ابتلا و مرگ و میر نسبت به هفته گذشته رشد قابل توجهی داشته است که البته طبق پیش بینی ها، درگیری بیشتر مناطق غربی و جنوب غربی در موج کنونی، دور از انتظار نبوده است.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از نظارت کارشناسان بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی در مراکز دولتی و عمومی غیردولتی، بر اساس ۱۱ شاخص ابلاغی از سوی معاونین بهداشتی هر سه دانشگاه مستقر در تهران خبر داد و افزود: این اقدام برای اولین بار صورت گرفته و گزارش ها از اجرای ۶۰,۶۶ درصدی شیوه نامه های بهداشتی نشان دارد.

  بیست و یکمین دوره پذیرش فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور برگزار می‌شود

وی ادامه داد: فقط ۲۵ درصد کارفرمایان و متصدیان سیستم های دولتی و عمومی غیردولتی در سامانه وزارت بهداشت (salamat.gov.ir)  ثبت نام کرده اند. از طرف دیگر  ۹۱ درصد مراکز دارای امکانات شستشو و ضدعفونی کننده هستند و ۹۰ درصد آنها، به جای دریافت پول نقد، از کارتخوان استفاده می کنند.

زالی با اشاره به نزدیک شدن فصل شیوع آنفلوآنزا، از نیازسنجی واکسن آنفلونزا با همکاری معاونین بهداشتی سه دانشگاه مستقر در استان تهران خبر داد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه به دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا را نویدبخش خواند و گفت: با تعهد مردم به استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تقلیل حضور کارمندان در اداره ها، امید است سیر نزولی ابتلا با شیبی ملایم تداوم داشته باشد. همچنین با تمدید محدودیت ها در هفته اخیر، با کاهش میزان بستری در بیمارستان ها نسبت به هفته قبل و کاهش نزدیک به ۵۳ درصدی میزان تراکم و ترافیک در مرکز شهر رو به رو بوده ایم.

در این جلسه در خصوص لزوم تقویت زیرساخت های مناسب برای ردیابی بیماران مبتلا و افراد در معرض آسیب، تسهیل در روند اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده بر اثر کرونا، نحوه تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای برگزاری مراسم ماه محرم و لزوم تدوین برنامه عملیاتی برای فصل پاییز با توجه به آغاز سال تحصیلی، احتمال شیوع آنفلوآنزا و بیماری های ویروسی از جمله سرماخوردگی و پدیده وارونگی هوا بحث و تبادل نظر شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)