برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تخفیف محصولات در نمایشگاه‌های بهاره چقدر است؟

«یداله صادقی» امروز (دوشنبه) در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره میزان تخفیف محصولات در نمایشگاه‌های بهاره که از ۱۴ تا ۲۳ اسفند برقرار است، گفت: کالاهای اساسی در این نمایشگاه‌ها با قیمت مصوب عرضه می‌شوند؛ لبنیات نیز در صورت عرضه در نهایت ۵درصد تخفیف خواهد داشت. اما تخفیف پوشاک و کیف و کفش حداقل ۱۵ درصد خواهد بود. 

وی درباره تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز ایام پایان سال گفت: در شهر تهران برگزاری هشت نمایشگاه عرضه مستقیم کالا پیش‌بینی شده است و در شهرستان‌ها نیز به تناسب جمعیت حداقل یک نمایشگاه برگزار می‌شود .

این مقام مسوول تصریح کرد: در این نمایشگاه‌ها علاوه بر کالاهای متداول مانند کیف و کفش و پوشاک، کالاهای اساسی همچون مواد پروتیئنی (شامل مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز وارداتی) و همچنین شکر، برنج، روغن نباتی و محصولات شوینده و بهداشتی عرضه می‌شود.

به گفته صادقی، در شهر آفتاب، مجتمع گوشت، فرهنگسرای خاوران، بوستان گفتگو، مصلی امام خمینی، پارک ارم و بوستان ولایت این نمایشگاه‌ها برگزار خواهد شد.  

وی همچنین اعلام کرد که فروشگاه‌های زنجیره‌ای، جشنواره نوروزی داشته و اقلام خود را با تخفیف عرضه می‌کنند.

آغاز طرح نظارتی عید از اول اسفند

صادقی درباره فروش‌ها و طرح نظارتی ایام عید گفت: طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۸ و ۹۹ از اوایل اسفند ۹۸ آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۹۹ استمرار خواهد داشت. در این طرح تمامی مبادی تامین و نگهداری کالا و شبکه های توزیع را مورد بازرسی قرار می‌دهیم تا از تجمع و احتکار کالا جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: تمامی عمده فروشی‌ها در این زمان مورد بازرسی قرار می‌گیرند تا در تحویل کالا از نظر کمیتی وکیفیت و رعایت قیمت تخلف صورت نگیرد.

به گفته این مقام مسوول، مصرف‌کنندگان می‌توانند شکایات خود را علاوه بر سامانه ۱۲۴، در سایت ۱۲۴.ir به عنوان درگاه دریافت شکایات مردمی که به صورت ۲۴ ساعته مشغول به فعالیت است، نیز ثبت کنند. 

  زغفران «ریزپوشش‌دهی‌شده» در کشور تولید شد

عرضه پوشاک در واحدهای صنفی با تخفیف حداقل ۵ درصدی

وی در ادامه بیان کرد: مقرر شده حدود سه هزار واحد صنفی در حوزه کیف، کفش و پوشاک نیز فروش فوق العاده داشته باشند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره اطلاعات این واحدها، گفت: فهرست این واحدها در سایت اطلاع رسانی می‌شود . بر اساس قانون نظام صنفی، واحدی که مبادرت به حراج می‌کند باید  قیمت‌های قبل و بعد را باید به صورت مقایسه‌ای در معرض دید مصرف کننده قرار دهد.

وی در پاسخ به اینکه میزان تخفیف محصولات چه میزان خواهد بود، افزود: ضریب خاصی برای کاهش قیمت در نظر گرفته نشده اما میزان تخفیف محصولات  قطعا از ۵ درصد کمتر نخواهد بود.

۴ هزار تن پرتقال و ۳ هزار تن سیب آماده عرضه شب عید

صادقی همچنین با اشاره به طرح تنظیم بازار سیب و پرتقال شب عید تصریح کرد: چهار هزار تن پرتقال و سه هزار تن سیب برای این ایام ذخیره‎سازی کرده‌ایم. همچنین بیش از ۶۰ درصد از ۴ هزار تن پرتقال از مازندران وارد شده و در تهران آماده عرضه است.

وی ادامه داد: همچنین سه هزار تن سیب از دماوند وارد شده و در سردخانه‌های تهران موجود است. قیمت سیب و پرتقال در زمان توزیع یعنی دهه سوم اسفند ماه اعلام خواهد شد.

به گفته این مقام مسوول،  قیمت تمام شده بستگی به شرایط دارد اما شاید دولت بخواهد قیمت را پایین تر از قیمت تمام شده اعلام کند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)