برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تعداد مراکز اقامتی استان قزوین بیش از سه برابر افزایش یافت

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی قزوین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال ۹۲ استان قزوین مجموع مراکز اقامتی استان شامل هتل، هتل آپارتمان و اقامتگاه های بوم گردی هشت مورد بود که این رقم اکنون به ۲۶ مورد افزایش یافته است.

علیرضا خزائلی با بیان اینکه در سال ۹۲ تعداد هتل های قزوین هفت مورد بود،افزود: در حال حاضر ۱۵ هتل به گردشگران و میهمانان استان خدمات ارایه می دهند.

وی همچنین گفت: در سال ۹۲ تنها یک اقامتگاه بوم گردی در استان قزوین به فعالیت می پرداخت، در حالی که اکنون ۹ اقامتگاه بوم گردی پروانه بهره برداری دارند و در خدمت گردشگران هستند.

این مسوول همچنین از فعالیت ۲ هتل آپارتمان طی سال های اخیر در قزوین خبر داد و اظهار داشت: پیش از سال ۹۲ استان قزوین از مرکز اقامتی در قالب هتل آپارتمان برخوردار نبود.

خزائلی با بیان اینکه در بخش هتل با رشد ۱۱۴ درصدی و در بخش اقامتگاه های بوم گردی با رشد ۸۰۰ درصدی ظرفیت روبرو بوده است،افزود: افزایش قابل توجه مراکز اقامتی قزوین در مدت یاد شده نشان از توجه جدی دولت یازدهم و دوازدهم به حمایت و جذب سرمایه گذران در بخش گردشگری دارد.

وی اظهار داشت: اقدامات انجام شده در استان قزوین طی دولت یازدهم و دوازدهم برای ساخت هتل و مراکز اقامتی به اندازه ۳۰ سال گذشته به ظرفیت اقامتی این استان اضافه کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین یادآور شد: ۱۹ هتل در استان قزوین مراحل مختلف ساخت و عملیات اجرایی را پشت سرمی گذرانند و امیدواریم با تکمیل و بهره برداری از آنها کمبودها از حیث مراکز اقامتی برای گردشگران و میهمانانی که به استان سفر می کنند، مرتفع شود.

  سخنگوی دولت: حتی یک دلار هم گم نشده است

وی همچنین اظهار داشت: در روستاهای هدف گردشگری و مناطقی که دارای جاذبه هستند آمادگی ارایه مجوز برای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی را داریم.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)