برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

پرداخت مشوق‌های صادراتی با اولویت بازگشت ارز است

به گزارش روز سه شنبه سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری افزود: اعمال تحریم و محدودیت صادرات نفت علیه ایران یک فرصت برای افزایش صادرات غیرنفتی است.
وی افزود: اکنون نقشه راه، درون‌زایی و برون نگری اقتصاد (اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی) و اولویت فعلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تأمین ارز برای واردات کالاهای اساسی، مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی و صادراتی است.
قمری گفت: بازنگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی، واردات کشور را هم متاثر خواهد کرد، بنابراین بسیاری از واحدهای تولیدی علاوه بر تأمین تقاضای داخل، صادرات هم انجام می‌دهند.

وی با اشاره به بازگشت ۱۴ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات توسط دو هزار و ۵۶ صادر کننده در سال‌های ۹۷ و ۹۸، گفت: ۹۰ درصد این صادرکنندگان واحدهای تولیدی دارند که هم صادرات انجام می‌دهند و هم در زمان مقرر ارز صادراتی خود را به کشور برمی‌گردانند.
قمری اضافه کرد: سازمان توسعه و تجارت آماده حل مشکلات صادرکنندگان برای بازگشت ارز صادراتی است و از اواسط تیرماه «کارگروه اقدام ارزی» تشکیل شده و هفته آینده خبرهای آن  اعلام خواهد شد.
این مقام مسوول افزود: پرداخت مشوق‌های صادراتی در بودجه امسال با اولویت بازگشت ارز پیش بینی شده و صادرکنندگانی که ارزشان را به کشور بازمی گردانند، مورد تشویق سازمان توسعه و تجارت قرار خواهند گرفت.
قمری گفت: اطلاعات منتشر شده در شبکه‌های مجازی مبنی بر واردات بی رویه تکذیب می‌ شود و واردات بی رویه در هر جامعه اولین ضربه را به تولیدکننده می‌زند و در ادامه این ضربه به نیروی کار منتقل می‌شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  عروسک‌های شرق اصفهان سفیران صلح شدند