برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

۱۹۶ هزار میلیارد ریال وجه خرید گندم مازاد به کشاورزان پرداخت شد

یزدان سیف روز پنج‏شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: تا ۲ هفته آینده مابقی مطالبات کشاورزان گندم‌کار نیز به آنها پرداخت می‌شود.

وی میزان گندم خریداری شده از کشاورزان با نرخ تضمینی را تا امروز هشت میلیون و ۲۳۰ هزار تن اعلام کرد و ادامه داد: این میزان گندم خریداری شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ مقدار ۷ درصد و از لحاظ ارزش ۵۷ درصد رشد داشته است.

 مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: خرید تضمینی گندم مازاد تا پایان مهرماه تداوم دارد و در این زمینه جای نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.

مشکل نخلداران بوشهر با خرید توافقی خرما برطرف می‌شود

وی در ارتباط با فروش محصول خرما که به دغدغه برای نخلداران استان بوشهر تبدیل شده‌است گفت: سازمان جهاد کشاورزی این استان باید موضوع را بررسی و گزارشی به وزارتخانه‌‏های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجات ارائه کند تا موضوع با اطلاعات بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

سیف بیان کرد: طبق ابلاغی که وزیر جهاد کشاورزی داشته است خرمای نخلداران توسط سازمان تعاون روستایی با قیمت توافقی خریداری می‌شود و باغداران در این زمینه نگرانی نداشته باشند.

وی ادامه داد: کشور در ابتدای فصل برداشت خرما است و میوه خارک‏‎ به عنوان مرحله اول برداشت محصول نخیلات در تهران با قیمت‎های خیلی بالایی به فروش می‌‏رسد.

 سیف اظهار کرد: یک سری دشواری‌هایی به واسطه شیوع بیماری کرونا نظیر بسته شدن مرزها و محدودیت‎های تجاری و صادرات بر موضوع خرما و سایر محصولات کشاورزی سایه افکنده‌ است که با تدبیری که در حوزه فرآوری و صنایع وابسته اندیشیده شده‌است، نگرانی کشاورزان را برطرف خواهدکرد.

  فعالان صنایع دستی نگران پرداخت مالیات نباشند

۷۰ هزار تن کالای اساسی در بندر بوشهر تخلیه شد

وی در ارتباط با بوشهر گفت: این بندر یکی از بنادر با صرفه کشور است و یکی از برنامه‌‏های خوب دولت تدبیر و امید که با پیگیری‎های استاندار بوشهر علمی شده افزایش ظرفیت این بندر است طوریکه امروز کشتی‌های با ظرفیت بالای ۲۰ تا ۳۰ هزار تنی در این بندر قابلیت پهلوگیری پیدا کردند.

سیف ادامه داد: در چندماه اخیر نزدیک به ۷۰ هزار تن کالای اساسی در بندر بوشهر تخلیه شده‌است.

وی گفت: تجهیز انبارهای بندری و برنامه‌‏ریزی برای پهلوگیری کشتی‏‌های پهن پیکر چه با سبک سازی در سایر بنادر و چه با لنگراندازی در بوشهر برنامه‌ریزی شده‌است که امیدواریم با عزمی که در بندر بوشهر وجود دارد تا سال آینده امکان پهلوگیری کشتی‌های ۴۰ تا ۵۰ هزار تنی در این بندر فراهم شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)