جعبه نوشته

امضای تفاهم‌نامه‌ افزایش سهم بخش تعاون از صادرات غیر نفتی

  • تاریخ : 13th نوامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 125 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای امضای تفاهم‌نامه‌ افزایش سهم بخش تعاون از صادرات غیر نفتی بسته هستند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در راستای اهداف و وظایف معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه توسعه بازار و صادرات شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی و همچنین ماموریت سازمان توسعه تجارت ایران در توسعه و حمایت از بنگاه‌های صادراتی تفاهم ‌نامه‌ای میان این دو بخش تنظیم و امضا شد.

این تفاهم‌نامه که به امضای «محمد کبیری »، معاون امور تعاون، وزارت تعاون  و «حمید زادبوم»، معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران رسید بر محورهای ارتقاء مهارت‌های علمی، تخصصی و توانمندی‌های تعاونی‌های صادراتی، شناسایی و ایجاد کنسرسیوم‌های صادارتی تعاونی‌های توانمند و همکاری و مشارکت در توسعه بازار و صادرات تعاونی‌های دارای ظرفیت صادراتی کشورتاکید شده است.

ازاهداف این تفاهم ‌نامه می‌توان به تبادل اطلاعات در حوزه صادرات شرکت‌های تعاونی، همکاری در ایجاد جایزه صادراتی ویژه بخش تعاون کشور، تنظیم و تصویب سند توسعه صادرات کشور، همکاری در بهره‌ مندی بهتر و بیشتر شرکت‌های تعاونی از حمایت‌های صادراتی و همچنین کمک به افزایش سهم بخش تعاون از صادرات غیرنفتی و نیل به سهم 25 درصدی در اقتصاد کشور از طریق ایجاد هم‌افزایی در ظرفیت‌های تولیدی-تجاری تعاونی‌ها اشاره کرد.

در شرایط تشدید تحریم‌ها به خصوص در حوزه صادرات نفتی و دشواری ورود ارز به کشور، چنین تفاهم‌ نامه‌ای می‌تواند کمک‌های درخور توجهی به مساله صادرات غیرنفتی داشته و همچنین رقابت برای افزایش بازار بین شرکت‌های تعاونی، ایجاد اشتغال در داخل و ارزآوری به کشور را تقویت کند. 

به گزارش ایرنا، سه میلیون تعاونی با ۲۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان فعالیت می‌کنند و در کشور ما ۹۴ هزار تعاونی با ۱۰ میلیون عضو و یک میلیون و ۷۰۰ هزار شغل فعالیت می‌کنند. 

  دستگاه تست غیرمخرب بومی‌سازی شد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.