جعبه نوشته

پرداخت کمک هزینه طراحی صنعتی به دانش بنیان‌ها

  • تاریخ : 1st دسامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 97 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای پرداخت کمک هزینه طراحی صنعتی به دانش بنیان‌ها بسته هستند

به گزارش روز سه شنبه این معاونت، این بسته حمایتی تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال و به صورت بلاعوض اختصاص می‌یابد. مقوله طراحی صنعتی و بسته‌بندی با تاثیر در کیفیت، عملکرد، ارگونومی، شکل ظاهری، گرافیک و بسته‌بندی محصولات، می‌تواند نقش مهمی در جلب رضایت مصرف‌کنندگان و بازاریابی محصول ایفا می‌کند.

به همین دلیل، طراحی صنعتی و بسته‌بندی جایگاه مهمی را در بازاریابی و توسعه بازار محصولات، اشغال کرده است. معاونت علمی و فناوری ریاستجمهوری سعی دارد تا با پرداخت ۵۰ درصد هزینه طراحی و گرافیک بسته‌بندی‌ برای محصولات دانش‌بنیان و خلاق در راستای توسعه بازار این محصولات نوآورانه گام بردارد.

محصولات و تجهیزات تولید داخل عموماً به‌دلیل طراحی صنعتی و بسته‌بندی نه چندان جذاب، با وجود مزیت‌های فنی و قیمتی، در ترغیب مشتریان و رقابت با محصولات خارجی مشابه عملکرد مناسبی ندارند، در همین راستا، بخشی از هزینه‌های طراحی صنعتی با هدف توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان حمایت می‌شود،  غیر از طراحی صنعتی محصول، طراحی بسته‌بندی نیز از جمله موارد مورد حمایت است.

باید به این نکته توجه شود که ساخت و چاپ کارتن بسته‌بندی رایج محصولات مورد حمایت قرار نمی‌گیرد، بلکه طراحی بسته‌بندی جدیدی که به منظور جذابیت بیشتر، محافظت از محصول و افزایش عمر آن، قابلیت حمل و نقل و انبارداری آسان و البته کاهش هزینه بسته بندی انجام شود، مشمول حمایت قرار خواهد گرفت.

طراحی و ساخت نمونه نمایشی

یکی از راه‌های معرفی و نمایش عملکرد محصول به سرمایه‌گزاران و مشتریان، طراحی و ساخت یک نمونه نمایشی(دمو) است که تمام ویژگی‌ها و کارکردهای محصول را به نمایش می‌گذارد.

دمو، نمونه‌ای از محصول اصلی یا بخشی از آن است که در اختیار مشتری قرار داده می‌شود تا در کمترین زمان، با ظاهر، ویژگی، عملکرد و امکانات محصول اصلی آشنا شود و بر این اساس بتواند ارزیابی دقیق‌تری از محصول داشته باشد، در صورت رضایت مشتری از نمونه آزمایشی ساخته شده، شانس ثبت سفارش و تولید انبوه این محصول افزایش می یابد، در همین راستا بخشی از هزینه‌های طراحی و ساخت دمو با هدف توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان و خلاق مورد حمایت قرار می‌گیرد.

  آزمون زبان MSRT لغو شد

شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان همچنین می‌توانند پس از معرفی از تسهیلات نمونه‌سازی ارایه شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی یا دیگر صندوق‌های پژوهش و فناوری بهره‌مند شوند، همچنین بخشی از هزینه مشاوره در زمینه طراحی صنعتی و بسته‌بندی نیز پرداخت می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت خدمات، به سایت https://bizservices.ir/  متعلق به مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری مراجعه کنند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.