جعبه نوشته

ارتقای صنعت گردشگری اصفهان مستلزم بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل است

  • تاریخ : 27th دسامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 79 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای ارتقای صنعت گردشگری اصفهان مستلزم بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل است بسته هستند

فریدون الهیاری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توسعه تمامی زیرمجموعه‌های این صنعت مانند گردشگری تفریحی، فرهنگی، طبیعی و تاریخی اصفهان در گام نخست نیازمند ارتقای سخت افزارهای مورد نیاز مانند راه‌ها و زیرساخت‌های عبور و مرور چه در استان و چه در شهرهای اصلی گردشگری است.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته اگرچه به این مهم توجه شد اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم و در این ارتباط می‌طلبد که برنامه‌ریزی جامعی صورت پذیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان با اشاره به نقش محوری استان اصفهان در گردشگری کشور خاطرنشان کرد:  وجود بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی و یکهزار و با ۸۵۰ ثبت ملی این خطه را همواره در کانون توجه و انتخاب گردشگران هموطن و بین‌المللی قرار داده است.

الهیاری تصریح کرد: گردشگران خارجی که به ایران می‌آیند همواره اصفهان را به عنوان یکی از مقاصد اصلی خود بر می‌گزینند، بنابراین هدف‌گذاری در منطقه باید بر کیفی سازی خدمات و توسعه زیرساخت‌ها و بر مبنای پذیرش هرچه بیشتر گردشگران سایر نقاط جهان باشد.

وی با بیان اینکه گردشگران خارجی در ایران بیشتر از سفرهای زمینی بهره می‌برند اظهارداشت: بنابراین احداث جاده‌های استاندارد و ایمن و دسترسی راحت و سریع به مقاصد گردشگری بویژه در اصفهان و دیگر مناطق مرکزی کشور مفید و سودمند خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان به ضرورت افزایش آزادراه‌های ایمن و به روز اشاره کرد و گفت: صرفه جویی در زمان همیشه از موضوعات اصلی گردشگران است و تسریع در سفر را مورد توجه قرار می‌دهند و بی شک آزادراه‌ها و محورهای مواصلاتی مناسب در این راستا اثربخش خواهد بود.

  ظفر؛ پیام مردم ایران را به فضا می‌برد

الهیاری با بیان اینکه توسعه صنعت گردشگری به همت همگانی و همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی نیاز دارد خاطرنشان کرد: گردشگری یکی از رویکردهای جدی کشورها برای ارزآوری محسوب می‌شود و ما نیز باید به نحو احسن از این ظرفیت استفاده کنیم.

استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت به عنوان قطب گردشگری کشور دارای ۱۰۷ شهر و یک‌هزار و ۹۳۴ روستاست، در این خطه به غیر از آثار تاریخی افزون بر ۶۰۰ باب خانه تاریخی، ۹۰ موزه تاریخی، مردم شناسی، فرهنگی و طبیعت دولتی و خصوصی وجود دارد.

۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه در استان اصفهان وجود دارد و با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی، به عنوان چهارراهی ترانزیتی رتبه نخست حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.