جعبه نوشته

احیای ۹۹رشته صنایع‌دستی در دولت تدبیر و امید

  • تاریخ : 2nd ژانویه 2021
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 79 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای احیای ۹۹رشته صنایع‌دستی در دولت تدبیر و امید بسته هستند

پویا محمودیان در مراسم تجلیل از افراد برتر مسابقه ملی طراحی و اجرای صنایع دستی با محوریت رشته های احیا شده و در حال فراموشی در موزه ملی، گفت: از حدود یک سال‌ پیش که ‌مکاتبات با استان ها برای احیای صنایع دستی فراموش شده آغاز شد، ۵۵ رشته صنایع دستی کاملاً احیا شد و در مجموع در دولت تدبیر و امید ۹۹ رشته باز طراحی و احیا شده است.

وی گفت: فعالیت ما در این دوره اختصاص به احیای رشته های کم رونق، رشته های منسوخ شده و صنایع دستی داشت که جایگاهی در بازار نداشت.

از روش‌ها و ایده‌های مختلفی برای احیای صنایع دستی بهره گرفته شد؛ استفاه از ظرفیت اساتید مطرح،  بازطراحی و شناسایی سلیقه بازار و اعمال آن سلیقه ها در تولیدات، تولید انبوه محصول برای بازار و رساندن به دست مشتریان و علاقه‌مندان.

محمودیان افزود: فعالان صنایع دستی با توجه به شیوع کرونا بسیار آسیب دیدند؛ امیدوارم با پایان این دوره همه گیری، مجدد فروش صنایع دستی رونق بگیرد.

معاون صنایع دستی کشور گفت: محورهای  مورد نظر این معاونت در برگزاری مسابقه، احیای بازطراحی، حفظ اصالت و مهارت در اجرای و ساخت محصولات بوده است. تقدیر از جوانان خلاق، پیشکسوتان این حوزه، معاونان صنایع دستی استان‌ها و کارشناسانی که در این فرآیند کمک های زیادی کردند از جمله برنامه این دوره از مسابقه بوده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  کاهش اثرات مقاومت میکروبی با افزایش تولیدات سالم کشاورزی

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.