جعبه نوشته

مهارت فیزیوتراپی به کمک بیماران کرونایی و کادر درمانی می‌آید

  • تاریخ : 17th آوریل 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 297 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مهارت فیزیوتراپی به کمک بیماران کرونایی و کادر درمانی می‌آید بسته هستند

به گزارش روز پنجشنبه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ایران محتوای علمی و عملی این کلیپ‌ها پیرامون نحوه استفاده از تجهیزات محافظت فردی در مواجهه با بیمار کووید- ۱۹، تمرین تنفسی بعد از فاز حاد بیماری کرونا در بخش‌های بیمارستانی و منزل و پاسخ به پرسش‌ها درباره بیماری کووید-۱۹ است.

 پاسخ به این پرسش ها توسط دکتر حسین اخوان فوق تخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی انجام می‌شود.

برای استفاده از دستورعمل‌های گفته شده به لینک زیر مراجعه شود:

http://uswr.ac.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=۱&pageid=۱۳۷۷۲&newsview=۱۶۴۳۲

دستورالعمل حمایت‌های روانی اجتماعی از بازماندگان و خانواده های متوفیان کووید-۱۹

همچنین این دانشگاه دستورالعملی چگونگی حمایت‌های روانی اجتماعی از بازماندگان و خانواده‌های متوفیان کووید-۱۹ را با همکاری چند تن از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و  معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام (ره)، جمعیت هلال احمر و شهرداری تهران تهیه کرده است.

 نگرانی‌های موجود در مورد خانواده‌های متوفیان ویروس کرونا ناشی از عدم امکان برگزاری مراسم سوگواری به روش‌های معمول و رایج و به منظور پیشگیری از آسیب های احتمالی ناشی از فقدان و سوگ در خانواده، سبب تهیه این دستورالعمل شده است.

این دستورالعمل به انضمام پروتکل مشاوره سوگ از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی و زیر مجموعه وزارت بهداشت که مراکز درمانی و بیمارستان‌ها را تحت پوشش دارند، ابلاغ شد.

این دستورالعمل، لزوم اقدامات و مداخلات تخصصی از سوی متخصصان روانی اجتماعی شامل مددکاران اجتماعی، روانشناسان و روانپزشکان، مراکز درمانی را مورد تاکید قرار داده است که می‌تواند به صورت ارائه مشاوره‌های غیرحضوری و حضوری و مداخلات مبتنی بر نیاز، برای عموم جامعه و بازماندگان و خانواده‌های متوفیان انجام شود.

  درود و بدرود در شهرک درودگران قم

هشت تن از اساتید و متخصصان حوزه‌های مددکاری اجتماعی، روانشناسی و روانپزشکی، گروه مولفان این دستورالعمل را تشکیل می‌دهند که سه تن از آنان، اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی هستند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.