جعبه نوشته

مطالب جدید

ظهور حسگرهای پوشیدنی ارزان‌قیمت که می‌تواند ضربان قلب، دمای بدن و همچنین سطح قند خون و محصولات جانبی متابولیسم بدن را کنترل کند، به محققان و متخصصان بهداشت این امکان را می‌دهد که سلامت افراد را با ابزارهایی که پیش از این وجود نداشته، کنترل کنند. اما مانند همه دستگاه‌های الکترونیکی، این حسگرهای پوشیدنی نیز به منبع انرژی نیاز دارند. باتری‌ها یک گزینه بوده اما لزوما ایده‌آل نیستند چرا که حجیم و سنگین بوده و شارژ خود را از دست می‌دهند.

به گزارش روز دوشنبه ستاد توسعه ویژه فناوری نانو وی گائو از موسسه فناوری کالیفرنیا و همکارانش در حال تولید حسگرهایی از این نوع هستند. همچنین آنها به دنبال ارائه رویکردهای جدید برای تامین انرژی از طریق بدن انسان هستند. پیش از این، او یک حسگری ساخته بود که می‌توانست شاخص‌های سلامتی را از طریق عرق انسان رصد کند و این حسگر از طریق عرق بدن، انرژی خود را تامین می‌کند.

به تازگی گائو روش جدیدی برای تامین انرژی حسگرهای بی‌سیم پوشیدنی ابداع کرده است. او انرژی سینتیکی را که توسط شخص تولید می‌شود، در حین حرکت جذب می‌کند.

این برداشت انرژی با استفاده از یک ساختار ساندویچی انجام می‌شود که در آن تفلن، مس و پلی‌آمید استفاده شده‌است. این ساختار به پوست فرد متصل شده و هنگام حرکت، این ورق‌ها روی هم کشیده شده می‌شوند و با لغزش لایه‌های پلی‌آمید و مس روی هم جریان الکتریکی تولید می‌شود. این پدیده به اثر تریبوالکتریکی شهرت دارد که شاید برای تشریح آن باید راه ‌رفتن یک نفر روی فرش و سپس لمس دستگیره فلزی را یادآور شد.

گائو می‌گوید: ژنراتور تریبوالکتریک ما که به آن نانوژنراتور نیز گفته می‌شود، دارای یک استاتور است که به تنه ثابت شده‌است و یک کشویی دارد که به داخل بازو متصل است. هنگام حرکت انسان، لغزنده به سمت استاتور می‌لغزد و یک جریان الکتریکی تولید می‌شود. این ساز و کار کاملا ساده است. اصطکاک منجر به تولید برق می‌شود و از نظر مفهومی چیز جدیدی نیست.

به اعتقاد وی آنچه که جدید است، چگونگی تولید نانوژنراتور توسط این تیم تحقیقاتی است. این نانوژنراتور می‌تواند انرژی مورد نیاز حسگرهای بی‌سیم را تامین کند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اتاق تهران، سجاد غرقی افزود: سرمایه‌گذاری در بخش معادن سنگ‌آهن که یکی از توانمندیهای اصلی ارزآوری و توسعه صنعتی است تا ۸۹ درصد افت داشته است.

وی اضافه کرد: امروز در زنجیره آهن و فولاد کمتر از ۱۰ درصد تولیدات معادن در سنوات گذشته صادر شده و بطور عمده همه نیاز داخلی تامین و مازاد هم وجود داشته است.

به گفته غرقی، تولیدکنندگان شمش فولاد برای آنکه ساختار قیمت را غیررقابتی کنند و نهاده سنگ آهن را ارزان‌تر تهیه کنند، امروز با اعمال قیمت دستوری، ۵۰ درصد ارزان‌تر این نهاده‌ها را تهیه ‌می‌کنند، در تبلیغات خود این‌گونه القا ‌می‌کنند که گویا در داخل با کسری ذخیره‌های سنگ‌آهن روبرو شده ایم.

وی خاطرنشان کرد: این رویه باعث شده سرمایه‌گذاری در بخش معادن سنگ‌آهن که یکی از توانمندی ‌های اصلی ارزآوری و توسعه صنعتی است تا ۸۹ درصد افت داشته باشد.

عضو کمیسیون یاد شده، گفت : سرمایه‌گذاری در بخش معادن سنگ آهن، به دلیل مزیت‌های نسبی که دارد، این امکان را فراهم ‌می‌کند که در شرایط بحران، تولید این بخش تداوم  و توسعه پیدا کند و به صادرات منتهی شود.

به گفته این فعال معدنی، اکنون تولیدکنندگان شمش و فولادسازان با این ادعا که باید با خام‌فروشی مبارزه شود، تا ۵۰ درصد نهاده‌ها را ارزان‌تر خریداری ‌می‌کنند و آنچه که در بورس کالا عرضه ‌می‌کنند، ۱۰ تا ۱۵ درصد از قیمت فوب صادراتی نیز گران‌تر است.

غرقی گفت: اخیرا مشاهده شده که کشتی‌های حامل سنگ‌آهن صادراتی با محموله مازاد بر مصرف داخل در بنادر توسط نهادهای نظارتی به دلیل آنچه نیاز بنگاه‌های داخلی خوانده شده، تخلیه و این علاوه بر مخدوش شدن اعتبار و تعهد صادرکننده، ضرر و زیانی را نیز به او تحمیل ‌می‌کند.

وی تصریح کرد: شعار توسعه صادرات و ارزآوری یا توسعه بخش معدن باید در اجرا هویت پیدا کند و برای فعالان بخش معدن کم اثر نشان می دهد.

غرقی با بیان اینکه توسعه صادرات بخش معدن با دو راه‌حل ساده قابل دستیابی است، افزود: نهاده‌ها باید با قیمت رقابتی عرضه شود و در عین حال، وضع عوارض و محدودیت‌های صادراتی نیز باید برداشته شود.

به گزارش ایرنا، وزارت صنعت، معدن وتجارت برنامه امسال خود را فعال سازی بیش از یکهزار معدن اعلام کرده که علاوه بر آن قرار است در سال ۹۹ بالغ بر ۲۰ تا ۲۵ درصد به ذخایر معدنی کشور افزوده شود، ۳۰ درصد به میزان استخراج و ۲۵ درصد به تولیدات صنایع معدنی اضافه خواهد شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش روز دوشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « علیمراد اکبری » افزود: در زمینه ردیف اعتباری برای خاک بر اساس ماده ۲۳ قانون برنامه ششم توسعه، اقدام و اسناد پشتیبان نهایی انجام شده است.

 معاون وزیر و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز ضمن تاکید بر اینکه هیچگونه مجوزی برای صادرات خاک جنگلی و مرتعی داده نشده، تصریح کرد: هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی و کشاورزی جرم بوده و صادرات خاک به طور کلی ممنوع است. ضمن آن که برداشت خاک جنگلی، مرتعی و کشاورزی جرم محسوب می شود.

 ششمین نشست شورای راهبردی خاک، موضوع برگزاری جلسات مجازی در ۶ چالش خاک (فرسایش، آلودگی، تغییر کاربری اراضی، شوری و حاصلخیزی) با محوریت انجمن علوم خاک ایران و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت آب و خاک مطرح و مقرر شد ۱۶۰ نفر از دستگاه ها و نهادهای ذیربط در این همایش های مجازی شرکت داشته باشند.

گزارش برنامه جامع مدیریت خاک اراضی دیم توسط پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری ارائه شد و تهیه نقشه های مدیریت پذیر یک ۲۵ هزارم خاک کشاورزی و پیگیری برای نهایی شدن آئین نامه اجرایی قانون حفاظت خاک در کمیسیون لوایح مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، پیش از این اعلام شده بود کلیات برنامه جامع حاصلخیزی خاک مورد تأیید و تأکید قرار گرفت و کاظم خاوازی افزود: برنامه فوق بر مصرف بهینه کودهای شیمیایی در زمان‌های مورد نیاز تأکید دارد و در صورت تحقق، حداقل ۳۰ درصد افزایش عملکرد تولید در بخش کشاورزی را به همراه خواهد داشت.

وزیر جهادکشاورزی گفت: اجرایی شدن این برنامه در کشور مصرف کود را بهینه خواهد کرد و علاوه بر آن، کاهش عوارض زیست‌محیطی، سلامت محصولات کشاورزی و منابع آب و خاک را به‌دنبال دارد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش روز دوشنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیدسعید هاشمی نظری افزود: در حال حاضر دانشگاه‌های علوم پزشکی در مرحله نهایی بررسی مستندات و مدارک پذیرفته شدگان اولیه دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال ۹۹ هستند و پس از اتمام این بررسی‌ها نتایج نهایی این آزمون تا ۱۰ آبان ماه از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام می شود.

وی افزود: نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز در پایان هفته جاری یا اوایل هفته آینده بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می‌گیرد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت همچنین عنوان کرد: آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال ۱۳۹۹ گروه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی روزهای ۱۰، ۱۱ و ۱۲ مرداد برگزار شد که ۱۸۲۰ داوطلب در دوره‌های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد پذیرفته خواهند شد.

هاشمی گفت: آزمون کارشناسی ارشد گروه‌های علوم پزشکی سال ۹۹ در روزهای ۲۳ و ۲۴ مردادماه برگزار شد و تعداد ۳۳ هزار و ۳۶۱ نفر نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کردند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی پارک علم وفناوری دانشگاه تهران، طرح جیکو ( Job In Company)  پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همان طرح اشتغال دانشجویان دانشگاه تهران در شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.

خلاء اطمینان از شغل برای آینده یکی از معضلات اصلی برای نسل جوان کشور پس از قبولی در کنکور و راهیابی به دانشگاهاست، ‌فاصله میان آموخته‌های دانشگاهی و واقعیت کسب و کار، تمرکز بیشتر آموزش‌های دانشگاهی بر موضوعات تئوری و آکادمیک و فقدان تجربه کاری از جمله علل اصلی این چنین دغدغه‌هایی است.

به همین منظور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با استفاده از ظرفیت خود، یعنی بهره‌گیری از شرکت‌های فناور عضو توانسته در راستای ایجاد فضایی عملی و اشتغال‌زایی دانشجویان در حین تحصیل و توانمندسازی آنان گام بردارد.

طرح جیکو در راستای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین و ایجاد فرصت‌های شغلی ایجاد شده است. جیکو پاسخی به نیاز اشتغال دانشجویان و تأمین نیروی کار شرکت‌ها است. از اهداف طرح جیکو می‌توان هدایت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین، زمینه‌سازی ایجاد اشتغال برای دانشجویان، آشنایی دانشجویان با فضای کار واقعی، ترویج فرهنگ کارآفرینی، دسترسی آسان به نیروی کار دانشی برای شرکت‌ها و ایجاد شبکه ارتباطی بین دانشجویان و شرکت‌ها را نام برد.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سامانه جیکو در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این طرح ثبت‌نام کنند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

«علی‌اصغر مونسان»  روز یکشنبه پس از امضا تفاهم‌نامه توریسم ورزشی در محل وزارت ورزش و جوانان در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: بخش گردشگری ورزشی در دنیا مهم است و با توجه به فرابخشی بودن آن به همکاری همه نهادها نیاز داریم.

وی ادامه داد: یکی از بخش‌های مهم گردشگری، توریسم ورزشی است که باید از این ظرفیت استفاده شود.  گردشگری هم اشتغال‌آفرین است و ارزآوری دارد و توریسم ورزشی می‌تواند در درآمدهای ارزی کمک کننده باشد. با فعال کردن این بخش، توریسم ورزشی تقویت می‌شود.  رویدادهای مهمی در گردشگری ورزشی است که با فعال کردن آن امیدواریم به ارزآوری و گردشگر خارجی کمک کنیم.

مونسان اظهار داشت: در دولت تدبیر ورزش و گردشگری موفق‌ عمل کردند. ٢ هزار و دویست واحد بومی‌گردی و چندین هتل افتتاح طی این مدت به بهره‌برداری رسید.

وزیر میراث فرهنگی، گفت: در حوزه ورزش هم تعداد ورزشگاه‌ها افزایش یافت و زیر ساخت‌های خوبی در ٢ وزارت گردشگری و ورزش وجود دارد که امیدواریم از این طریق رویدادهای جهانی را توسعه دهیم.  توسعه بیشتر در گردشگری به توریسم ورزشی هم کمک بیشتری می‌کند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری ساینس‌دیلی، با وجود این که از چند دهه قبل، از پیوند صفحات سلولی و لایه‌های نازک بافت بدن انسان برای ترمیم جراحت‌ها و آسیب‌ها استفاده می‌شود، دسترسی به ابزار کارآمد برای جابه‌جایی و قرار دادن این بافت‌های پیوندی در محل مناسب بدون آسیب دیدن آن، همواره یک چالش جدی برای متخصصان بوده است.
در حال حاضر این بافت‌های نازک روی یک پلیمر حساس به دما کشت می شوند که پس از جابه‌جایی به محل پیوند، ذوب می‌شود و از بین می‌رود اما این فرایند به ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان و مهارت بالایی نیاز دارد.
اکنون محققان با استفاده از یک لایه هیدروژل نرم حساس به دما و یک هیتر (گرم‌کن) توانستند ابزار مکنده‌ای را بسازند که بافت‌های پیوندی را به سادگی جابه‌جا می‌کند. برای برداشتن بافت‌ها با این ابزار، ابتدا هیدروژل با استفاده از هیتر گرم می‌شود تا منقبض شود سپس آن را روی بافت قرار داده و گرما دهی را قطع می‌کنند تا مکش ایجاد کرده و روی بافت پخش شود.

بدین ترتیب می‌توان آن را برداشت و به سادگی به محل پیوند منتقل کرد. پس از جاگذاری بافت در  محل مناسب باردیگر هیتر روشن می‌شود تا هیدروژل منقبض شده و بافت را رها کند. به گفته محققان تمام این فرایند ۱۰ ثانیه به طول می‌انجامد.
اکنون محققان در تلاش هستند تا حس‌گرهایی را درون این ابزار تعبیه کنند که قابلیت‌های جدیدی مانند اندازه‌گیری میزان تغییر شکل بافت در اثر فشار را به آن اضافه کنند و موجب افزایش امنیت و دقت پیوند شوند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Science Advances منتشر شده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «بابک دین‌پرست» با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با اعضای هیات دولت در دوم شهریور ماه و تاکید معظم‌له بر ضرورت تشکیل کارگروهی شبانه‌روزی به منظور برطرف کردن موانع تولید، افزود: با توجه به الزام‌های قانونی، فرامین و دستورات صادره و در راستای اجرای حکم صادره از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، امروز در بخشنامه‌ای که به استانداران سراسر کشور ابلاغ شده، باید حداکثر در مدت ۱۰ روز نسبت به راه‌اندازی مرکز مذکور اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقهای وزیر کشور گفت: در این ابلاغیه که رونوشت آن برای اعضای ستاد ارسال‌ شده، بر ضرورت تعیین و معرفی نمایندگان خود به مراکز مذکور در سطح ملی و استانی تاکید شده است.

وی در تشریح برخی از وظایف و چگونگی کار مرکز اظهارداشت: در شرایط حساس کنونی و در سالی که از سوی رهبری به «جهش تولید» مزین شده و همچنین تاکیدات جدی رییس جمهوری برای اهتمام ویژه همه دستگاه‌های اجرایی کشور، به منظور رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی، بی تردید یکی از مهمترین الزام‌ها و ضرورت‌ها در جهت تحقق موارد ذکر شده، اجرای دقیق ماده ۶۱ قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، با هدف حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی، به‌ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام، تامین مالی، تعیین‌تکلیف بدهی‌های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی و معادن و رفع موانع صادراتی است.

وی ادامه‌داد: در همین پیوند، با توجه به فرمایشات موکد رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری اعضای محترم هیات دولت با معظم‌له در دوم شهریور ماه امسال مبنی بر «ضرورت تشکیل کارگروهی شبانه‌روزی به منظور برطرف کردن موانع تولید» مقرر است مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری، با قید فوریت و حداکثر در مدت دو هفته راه‌اندازی شود.

دین‌پرست در تشریح برخی از مهمترین ویژگی‌های این مرکز گفت: به تناسب اختیارات و مسوولیت‌های مصرح در ماده (۶۱) قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و آیین‌نامه اجرایی ماده قانونی مذکور، مرکز موصوف در سازمان صنعت، معدن و تجارت مستقر و تحت مدیریت رییس م سازمان مذکور و با نظارت روسای کارگروه‌های استانی، فعالیت خواهد کرد.

وی بیان‌داشت: نظر به اینکه در اجرای تبصره ذیل ماده (۶۱) قانون موصوف، دستگاه های عضو، ستاد و کارگروه‌های مذکور و دبیرخانه‌های مورد نیاز آنها، باید از امکانات و نیروی انسانی موجود در دستگاه‌های اجرایی و اعضای ذی‌ربط استفاده کرده و به هیچ عنوان تشکیلات جدیدی ایجاد نکنند.

این مقام مسوول اضافه‌کرد: مرکز مورد اشاره به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهد کرد، بدین شرح که نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه موظفند همه روزه از ساعت هشت تا ۲۰ هر روز، در محل مرکز مستقر باشند. از ساعت ۲۰ تا هشت صبح و همچنین برای روزهای تعطیل نیز شیفت مطلعی، پاسخ‌گوی تلفنی متقاضیان و انعکاس موضوع به مسوولان ذی‌ربط خواهد بود.

به گفته وی، سامانه ویژه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که به صورت آزمایشی در ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها نصب شده، تا هفته آینده نهایی‌سازی شده و عملیات اجرایی مرکز مورد نظر را پشتیبانی خواهد کرد.

دین‌پرست تاکیدکرد: اولویت بررسی و حل‌وفصل مشکلات واحدهای تولیدی، به ترتیب با دستگاه اجرایی مرتبط در سطوح استانی و سپس ملی و در گام بعدی، با کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها خواهد بود، فقط در موارد خاص، آن هم با ذکر دقیق دلایل عدم توفیق دستگاه اجرایی مسوول درسطح استان و همچنین کارگروه‌های استانی، برای حل‌وفصل مشکلات واحد تولیدی، مراتب برای بررسی و حل‌وفصل نهایی مشکلات واحدهای مشمول، به دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ارسال خواهد شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

این محصول اساسی و استراتژیک بخش قابل توجهی از تولید کشاورزی کشور را تشکیل می دهد و بخش وسیعی از اراضی زراعی و جمعیت قابل توجهی از بهره برداران این بخش در تولید گندم استغال دارند.

درایران بیش از  ۷۰۰ هزار نفر کشاورز در گستره ۵.۵ میلیون هکتاری از اراضی زراعی اقدام به کشت این محصول می کنند که براساس گزارش سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد ، ایران سیزدهمین تولیدکننده گندم در جهان است که علاوه برتأمین نیاز داخلی، بخشی را نیز برای ذخیره استراتژیک نگهداری می کند.

واردات گندم به کشور در سال ۱۳۹۱ حدود ۶میلیون و ۷۰۰ هزار تن بوده که  امسال این میزان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن کاهش یافته است و باتوجه به رشد جمعیت کشور و افزایش سرانه مصرف گندم به میزان ۱۵۰ کیلوگرم در سال ، نیاز به این محصول در کشور حداقل ۱۲ میلیون تن در سال است.

استان یزد سالانه بین ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تن گندم مصرف می کند و گندم تولیدی این استان کویری، نیاز کمتر از یک ماه مردم را تامین می کند، بنابر این مسوولان مجبورند مابقی گندم مورد نیاز را از سایر استانها تامین کنند .

همچنین استفاده از بقایای گیاهی گندم (کاه و کلش) در جیره غذایی دام باعث شده، حداقل در تأمین این ماده با ارزش غذایی برای خوراک دام ، نیاز به واردات در استان وجود نداشته باشد.

در ماه های اخیر به علت کرونا ، ایده استفاده از آب مجازی در تامین محصولات اساسی با شک و تردید مواجه شده ، از سوی دیگر تحریم های ظالمانه آمریکای باعث شده، تامین و واردات محصولات اساسی با مشکل مواجه شود، اما تامین نان مردم چیزی نیست که به واردات متکی شود ، امسال با افزایش تورم و افزایش چند برابری سم و کود ، قیمت گندم به مبلغ چهارهزار تومان افزایش یافت ولی مشخص است قیمت تمام شده گندم بیش از مبلغ تعیین شده است .

امید است کشاورزان با حرمتی که نسبت به محصول گندم قائل هستند، بخشی از زمین خود را به کشت این محصول اختصاص دهند تا میزان تامین این محصول استراتژیک در استان افزایش یابد.

 خاموشی ۲ ماهه چاه های کشاورزی  باعث شده که کشاورزان کاهش سطح زیر کشت گندم را نسبت به سایر محصولات ترجیح دهند، بعضی از مسوولان نیز اعتقادی به تولید گندم در استان ندارند و کشت آن را به بهانه آب‌بر بودن، زیر سوال می برند .

آب و زمین از انفال است ما نمی توانیم از آن صرفا بر اساس منافع شخصی و پر کردن جیبمان استفاده کنیم، این نوع تفکر باعث شده سطح زیرکشت این محصول استراتژیک به شدت کاهش یابد و باغداری جایگزین آن شود که از نظر میزان مصرف آب تفاوت چندانی با کشت گندم ندارد.

با توجه به ظرفیتبرخی شهرستان استان و با استفاده بهینه از امکانات موجود و بهره گیری از توان گندمکاران می توان با افزایش بهره وری از منابع آب و مصرف صحیح و بهنیه نهاده ها، زمینه افزایش کمی و کیفی محصول اساسی و استراتژیک به ویژه گندم را در استان فراهم ساخت.                                            

* مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

فاطمه زرین آمیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، اظهار داشت: به منظور ایجاد فرصت مناسب برای آمادگی متقاضیان ثبت نام کننده در هشتمین آزمون استخدامی که متقاضی ویرایش و اصلاح شغل محل انتخابی خود هستند، زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه های اجرایی کشور از روز پنجشنبه مورخ ۹ آبان به روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۶ و ۷ آذرماه تغییر یافت.

وی افزود: متقاضیان مذکور در سهمیه‌های قانونی مختلف اعم از آزاد، ایثارگران و معلولان می‌توانند در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود، از روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه تا روز جمعه دوم آبان به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، افراد بومی شهرستانی متقاضی بهره‌مندی از اولویت بومی باید در زمان ویرایش اطلاعات، پس از انتخاب گزینه، «من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم»، شغل محل انتخابی خود را تأیید و در صورت نیاز به تغییر شغل محل انتخابی، می‌توانند نسبت به تعیین شغل محل جدید بر اساس مفاد دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، در این آزمون بیش از ۵۳۵ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

صفحه 1 از 316
12345678910 بعدی 203040...«