جعبه نوشته

برگزاری مجازی همایش ملی «پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا در ایران»

  • تاریخ : 25th آوریل 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 305 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای برگزاری مجازی همایش ملی «پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا در ایران» بسته هستند

علیرضا حسن‌زاده عضو هیات علمی و رئیس پژوهشکده مردم‌شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دبیر علمی این همایش گفت: شیوع بیماری کرونا و تبدیل آن به یک همه‌گیری جهانی حوزه‌های مختلف زندگی اجتماعی و عمومی مردم جهان و ایران را تحت تاثیر قرار داده است. در این ‌میان حوزه‌های مهم میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع فرهنگی در دو صورت امروزی و سنتی آن تحت تاثیر این پاندمی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: با توجه به این واقعیت‌ها همایش «پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا بر حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع فرهنگی ایران» فرصتی برای هم اندیشی در بررسی جوانب و جنبه‌های مختلف ظهور کرونا در ایران خواهد بود تا ضمن درک بهتر این مساله راهکارهای گوناگون برای مسائل موجود و آتی ارائه شود. 
دبیر علمی این همایش افزود: با توجه به‌ شرایط همه‌گیری کرونا و اصل فاصله‌گذاری اجتماعی، همایش یادشده در قالب یک همایش صوتی برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند چکیده و اصل مقالات خود را در قالب فایل‌های صوتی برای دبیرخانه علمی همایش ارسال کنند و در عین حال فایل‌های نوشتاری نیز قابل دریافت و نمایش خواهد بود. دبیرخانه همایش، فایل‌های نوشتاری را به صوتی تبدیل خواهد کرد.

مصطفی اسدزاده مدیر روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و دبیر اجرایی این همایش نیز گفت: همایش «پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا بر حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع فرهنگی ایران» در شکلی مجازی برگزار می‌شود و مجموعه مقالات آن در قالب کتاب صوتی منتشر خواهد شد. 
وی افزود: در فراخوان همایش محورهای این همایش و نشانی ارسال مقالات درج شده است. مهلت دریافت چکیده مقالات تا ۱۵ تیر ۹۹ و زمان دریافت اصل مقالات ۱۵ مرداد است. زمان برگزاری این همایش مجازی نیز ۱۳ شهریور ۹۹ برابر با روز ملی مردم‌شناسی است. 
علاقه‌مندان می‌توانند فراخوان همایش و اطلاعات مربوط به آن را در پایگاه‌های‌ اطلاع‌رسانی سه پژوهشگاه به www.richt.ir ، www.ihcs.ac.ir  و www.ricac.ac.ir مشاهده کنند. تلفن ۸۸۹۰۱۲۹۵ نیز پاسخگوی پژوهشگران در این زمینه است.

  درخواست از وزارت ارشاد و صدا و سیما برای توقف پروژه‌های سینمایی

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.