برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

برنامه «جهش تجارت فناوری» اجرایی شد

محمدصالح خالقی کارشناس شبکه فن بازار ملی ایران در این نشست که با حضور ۵۰ کارگزار فناوری در پارک فناوری پردیس و همزمان به صورت آنلاین برای سایر استان ها برگزار شد به تشریح برنامه جهش تجارت فناوری پرداخت.

وی گفت: این برنامه جهش بر اساس سیاست های رهبر معظم انقلاب برای امسال در نظر گرفته شده که با تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت تسهیل مبادلات فناورانه، فروش و تولید بیشتر و رونق کسب و کارهای فناورانه کشور اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این برنامه شبکه فن بازار ملی ایران برای توسعه تجارت فناوری، سه آیتم سرمایه گذاری بر روی استارتاپ ها و اختراع ها، رفع نیاز فناورانه صنایع  توسط استارتاپ ها و بازاریابی دانش بنیان ها و فناوران را در نظر گرفته است، در برنامه ای که ارایه شده برای بروکرها سه راه دریافت درآمد اعم از حق کمیسیون ۲ تا ۷درصد بروکرها از معقوله سرمایه گذاری، پرداخت پیش پرداخت و حق الزحمه به بروکرها از سوی شبکه فن بازار ملی ایران  در نظر گرفته شده است.

کارشناس شبکه فن بازار ملی ایران افزود: مبلغ پیش پرداخت برای سرمایه گذاری سه میلیون تومان در نظرگرفته شده و حق الزحمه  نیز نسبت به هم رسانی در سرمایه گذاری نسبت به یک میلیارد تومان به پنج میلیون تومان دیده شده است که پیش قرارداد و حق الزحمه  همگی از سوی شبکه فن بازار ملی ایران پرداخت خواهد شد 

خالقی یادآور شد: قراردادهای سرمایه گذاری  مورد تایید شبکه فن بازار ملی ایران است که  حداقل ۲۰۰ میلیون تومان باشد  وبرای هر بروکر سه فرصت سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است که در صورت به نتیجه رسیدن این فرصت ها، بروکرها می توانند مستندات چهارم خود را ارایه دهند.

  روکش نانویی تولید داخل عمر پره‌های توربین را چهار برابر افزایش می‌دهد

وی گفت: دربخش رفع نیاز فناورانه  توسط بروکرها نیز برای بروکرها  کمیسیون ۲ تا ۷ درصد و یک میلیون تومان پیش پرداخت در نظر گرفته شده و حق الزحمه نیز یک میلیارد به ۵ میلیون  توما ن دیده شده است.

کارشناس شبکه فن بازار ملی ایران یادآور شد: برای بازاریابی محصولات  پیش پرداخت، در نظر گرفته نشده است، درآمد بروکرها  در این بخش از طریق  کمیسیون ۲ تا ۷ درصدی  تبادلات فن آوری است و حق الزحمه نیز ۶ دهم درصد از بازاریابی است.

خالقی همچنین در خصوص رویدادهای فستیوال  عرضه و تقاضای نوآوری گفت: برای فعالیت بروکرها در این رویدادها نیز حق الزحمه مشخص کرده ایم، برای بروکرهای تهران مبلغ ۱۰ میلیون تومان پیش پرداخت بلاعوض و ۳۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه  پرداخت می شود، و برای شهرهستان ها با توجه به اینکه هزینه ها کمتر است، ۱۰ میلیون تومان پیش پرداخت بلاعوض و ۲۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این وام ها برای بروکرهای فعال است افزود: همچنین در پایان سال  بروکرهای برتر نسبت به عملکرد خود مشخص می شوند و از آنها با اهدا جوایز ۳۰۰، ۲۰۰  و۱۰۰ میلیون تقدیر خواهد شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)