برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

جزییات زمان اعلام نتایج کنکورهای ۹۹

ستاد ملی مقابله با کرونا زمان جدید برگزاری آزمون های سراسری، کارشناسی ارشد، دکتری، فنی و حرفه ای همچنین کارشناسی ناپیوسته را تصویب و سازمان سنجش آموزش کشور روز گذشته این زمان ها را برای اطلاع داوطلبان منتشر کرد.

بر این اساس، کنکور دکتری روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه، کنکور کارشناسی ارشد روزهای پنج‌شنبه و جمعه دوم و سوم مردادماه و کنکور سراسری روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ مردادماه برگزار می شود.

همچنین آزمون فنی و حرفه ای و کارشناسی ناپیوسته به طور همزمان روز جمعه ۱۴ شهریورماه برگزار می شود.

با توجه به تاخیر در برگزاری این آزمون ها، نگرانی دیگر بابت زمان اعلام نتایج نهایی و شروع ترم مهرماه بود.

فاطمه زرین آمیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در این باره اظهار داشت: سازمان سنجش آموزش کشور برای اعلام نتیجه مطابق سنوات گذشته اقدام می کند.

وی افزود: با توجه به تاخیر در برگزاری آزمون ها، به محض آماده شدن نتایج، آن را به دانشگاه ها اعلام می کند.

زرین آمیزی در ادامه افزود: سازمان سنجش آموزش کشور فرایندهایی را که در اعلام نتایج نهایی این آزمون ها تاخیر ایجاد می کند، حذف خواهد کرد یا کاهش می دهد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج در همان مهر و آبان که دانشگاه ها در حال ثبت نام دانشجویان هستند، اعلام می شود، اما مراکز آموزش عالی برای زمان شروع ترم تحصیلی تصمیم گیری می کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاه ها باید بررسی کنند که شرایط شروع ترم را از مهرماه یا بهمن ماه دارند؛ چرا که دانشجویان نیم سال دوم ۹۹-۹۸ هنوز فارغ التحصیل نشده اند.

  معجزه پلاسمادرمانی از ایران طلوع ‌کرده است

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)