جعبه نوشته

صادرات از مرز رسمی پرویزخان از سرگرفته شد

  • تاریخ : 8th می 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 336 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای صادرات از مرز رسمی پرویزخان از سرگرفته شد بسته هستند

مرادعلی تاتار روز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از صبح امروز شاهد حضور تجار و بازرگانان و انجام مبادلات مرزی و تخلیه بارهای صادراتی در مرز پرویزخان به دنبال وقفه یک روزه هستیم.

وی اظهارداشت: دیروز رانندگان عراقی در اعتراض به وضع قانونی از سوی این کشور که رانندگان را ملزم به پرداخت حق بیمه خسارت برای ورود به ایران کرده بود، دست به اعتصاب زدند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: توقف صادرات در مرز رسمی پرویزخان به دلیل مشکلات داخلی در عراق رخ داد و ربطی به جمهوری اسلامی ایران نداشت.

مرز رسمی پرویزخان دارای اهمیت راهبردی برای کشورمان است و روزانه یک هزار و ۲۰۰ کامیون کالا از این مرز به عراق صادر می شود.

تاتار ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری ویروسی کرونا، روزانه محوطه مرز رسمی پرویزخان ضدعفونی می شود و بنرهای آموزشی و رعایت بهداشتی برای مقابله با این بیماری، در سطح شهرستان و در محوطه مرز نصب شده و رانندگان کامیون های حامل کالاهای صادراتی در ورودی شهرستان از نظر تب و بیماری های ویروسی سنجش می شوند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارای ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق و ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
۵۴ درصد صادرات غیرنفتی ایران به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان انجام می شود.  

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  میراث ناملموس را دریابیم

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.