برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

بازگشایی مرز ایران و پاکستان در میرجاوه از امروز

به گزارش گمرک ایران، «سید روح اله لطیفی» اظهار داشت: بر اساس تصمیم امروز مدیران مرزی ایران و پاکستان، این مرز در روزهای زوج از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ فعال خواهد بود و در دو بخش گمرک و بازارچه ۷۵ کامیون کالای صادراتی ایران را پذیرش می‌کند. این تصمیم از امروز عملیاتی شده  و اولویت با کامیون‌های متوقف و کالاهایی است که از اسفندماه برای ورود به پاکستان اقدامات قانونی را انجام داده‌اند. 

وی ادامه داد: از آنجا که بیش از ۶۰۰ دستگاه کامیون منتظر انتقال کالاهای خود به مقاصد شان در کشور پاکستان هستند و در صورت ادامه روند پذیرش کالا از سوی پاکستانی‌ها در سه روز در هفته و این تعداد، نزدیک به سه هفته زمان لازم است تا این تعداد کامیون‌ها از مرز عبور کنند، بر همین اساس از تجار و مسئولین مرتبط با تجارت خارجی درخواست داریم برای جلوگیری از توقف کامیون ها در این مرز، صادرات کالا های جدید را به بعد از این تاریخ موکول کنند.

 سخنگوی گمرک خاطرنشان کرد: در صورت عادی شدن شرایط و پذیرش بیشتر محموله‌های صادراتی و ترانزیتی از سوی پاکستان،  گمرک ایران آمادگی دارد ضمن اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی، به صورت ۲۴ ساعته برای تسریع و ارائه خدمات فعالیت کند. 

به گزارش ایرنا،  از اواخر اسفند ماه مرز ایران و پاکستان به دلیل شیوع ویروس کرونا از سوی این کشور بسته و این موضوع منجر به توقف تعداد زیادی کامیون پشت مرز شد. دولت پاکستان مدت زمان تعطیلی مرز را مشخص نکرد و اعلام کرده بود که احتمالا فعالیت مرز تا دو هفته دیگر متوقف باشد.

  ویروس کرونا تغییر ماهیت نداده است

این در حالی است که تعطیلی این مرز حدود دو ماه به طول انجامید و نهایتا امروز (دوشنبه) فعالیت آن از سر گرفته شد. 

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)