برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

اسپانیا مرزهایش را به روی گردشگران حوزه شینگن می‌گشاید

به گزارش روز یکشنبه نشریه لاوانگواردیا، دولت اسپانیا در تلاش است با بررسی دقیق شرایط پس از ماه‌ها تعلیق به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور، پروازها از کشورهای مبدا حوزه شینگن را به مقصد اسپانیا به جریان بیندازد؛ جزئیات تدابیر دولت از امنیت بهداشتی کامل هواپیماها تا در نظر گرفتن قرنطینه‌های احتمالی برای مسافران را شامل می‌شود که در روزهای آینده از طریق بولتن رسمی دولت منتشر خواهد شد.

منابع دولتی اسپانیا همچنین در پی اعلام خطوط هوایی آلمانی لوفت هانزا مبنی بر از سرگیری پروازها از تاریخ یکم ژوئن (۱۲ خرداد) به مقصد «مایورکا» در اسپانیا اعلام کردند: تصمیم‌گیری در این مورد به دلیل اهمیت بالای امنیت بهداشتی پروازها، بررسی ترافیک هوایی و کنترل مرزها در این برهه زمانی برعهده دولت مرکزی خواهد بود و نه ایالت بالئارس. (جزایر بالئارس یکی از ۱۷ ایالت خودمختار اسپانیا و یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری اروپاست.) 

براساس تازه‌ترین تصمیم‌گیری‌های برخی سازمان‌های فعال در بخش گردشگری همچون موسسه کیفیت گردشگری در اسپانیا،‌ به همه هتل‌ها، رستوران‌ها، هتل آپارتمان‌ها و سایر اقامتگاه‌های مسافران مشروط به رعایت تدابیر بهداشتی و ایمنی در بالاترین سطح خود و تائید مراجع ناظر، ضمانت‌نامه‌ای با عنوان «مجوز گردشگری ایمن» اعطا خواهد شد تا با اعتمادسازی و جذب گردشگران، موجب رونق دوباره این صنعت شوند.

براساس این تصمیم، موفقیت در این امر نه فقط رعایت موارد بهداشتی از سوی مراکز یاد شده بلکه توجه دقیق همه زیرمجموعه‌های مرتبط به پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی را می‌طلبد.

«یولاندا دیاز» وزیر کار اسپانیا پیشتر اعلام کرده بود، صنعت کلیدی گردشگری در اسپانیا به عنوان دومین قطب گردشگری در جهان که مسئولیت تولید ۱۲ درصد از تولید ناخالص داخلی و ۱۳ درصد در بخش اشتغال را برعهده دارد، تا اوایل سال ۲۰۲۱ هیچگونه فعالیتی نداشته و شرایط آن به حالت عادی باز نخواهند گشت.

  نظارت بر میوه‌های نوروزی آغاز شد

«ماریا خسوس مونترو» وزیر دارایی اسپانیا نیز با اعلام اینکه صنعت گردشگری یکی از آسیب‌دیده‌ترین حوزه‌ها به شمار می‌رود، گفت: دولت در تلاش است به شکل برنامه‌ریزی شده، از گردشگری حمایت و محافظت کند؛ بی‌شک فعالیت در این صنعت تا زمانی که اطمینان از سلامت و امنیت گردشگران و سایر کارکنان حاصل نشود، امکان‌پذیر نخواهد بود.

اسپانیا که از نظر جذب گردشگران در میان کشورهای جهان، در رده دوم قرار دارد، در حالی به نبرد با کرونا رفته که این ویروس درآمدهای قابل تامل پیش‌بینی شده در بخش گردشگری این کشور را برای تعطیلات تابستانی نابود کرده است.

در سال ۲۰۱۹ میلادی شمار گردشگران خارجی در اسپانیا به بیش از ۸۳ میلیون نفر رسید که پس از فرانسه با جذب بیش از ۸۹ میلیون گردشگر، در رده دوم پربازدیدترین کشورهای جهان قرار گرفت.

بنابر آخرین آمارهای رسمی از وزارت بهداشت اسپانیا، تاکنون در این کشور ۲۶۲ هزار و ۷۸۳ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده که ۲۶ هزار و ۴۷۸ نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند. 

2023

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)