برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

 احتمال تغییر روند برگزاری آزمون‌های علوم‌پزشکی

به گزارش روز چهارشنبه معاونت فرهنگی-دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید سعید هاشمی نظری با اشاره به احتمال اعمال برخی تغییرات در برگزاری آزمون دکترای تخصصی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، گفت: زمان برگزاری این آزمون‌ها در تاریخ‌های ۲۷، ۲۸ و ۲۹ تیر ماه نهایی شده و از آنجا که در نظر است این آزمون‌ها به صورت تمام الکترونیک برگزار شوند، برای برگزاری بهتر آزمون، احتمالا یک روز دیگر یعنی ۳۰ تیر نیز به روزهای برگزاری اضافه می‌شود. البته این مساله در حال بررسی است و هنوز قطعی نشده است.
وی همچنین از احتمال برگزاری آزمون آزمایشی دکترای تخصصی در خرداد ماه خبر داد و افزود: آزمون‌های آزمایشی در دو دوره قبل به صورت الکترونیک و از منزل برگزار شد ولی این دوره ترجیحا به صورت حضوری و در حوزه‌های دانشگاهی برگزار می‌شود.
هاشمی نظری با اشاره به اعلام نتایج آزمون‌های وزارت بهداشت با وجود تاخیر در برگزاری‌ها، عنوان کرد: با وجود تاخیر در برگزاری آزمون‌ها تمام تلاش ها بر این است که نتایج نهایی تا پایان شهریور اعلام شود تا خللی در زمان آغاز سال تحصیلی جدید ایجاد نشود.
وی با اشاره به اعلام نتایج آزمون‌های دو مرحله‌ای عنوان کرد: نتایج اولیه که خیلی زود و بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود و پس از آن زمان‌بندی و برنامه‌ریزی مرحله دوم و مصاحبه هماهنگ و اعلام می‌شود.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: همچنین پیشنهاداتی مطرح شده که در صورت امکان مصاحبه‌های آزمون دکترا نیز به صورت الکترونیک برگزار شود که در این رابطه دبیرخانه‌های مرتبط در حال برنامه‌ریزی هستند و نتایج قطعی آن به زودی اعلام می‌شود.
وی با اشاره به برخی دیگر از تمهیدات وزارت بهداشت برای برگزاری مطلوبتر آزمون‌ها، اظهار داشت: همچنین در حال برنامه‌ریزی هستیم تا در صورت امکان با برگزاری آزمون الکترونیک از سفرهای بین شهری داوطلبان جلوگیری کنیم.
هاشمی نظری همچنین با اشاره به تاریخ برگزاری سایر آزمون‌های وزارت بهداشت، افزود: آزمون پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی و آزمون پذیرش دستیار پزشک خانواده در تاریخ ۱۶ مرداد با شرکت ۱۴۵۲۶ داوطلب (۸۱۵۱ خانم و ۶۳۷۵ آقا) برگزار می‌شود.
وی درباره زمان نهایی برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی نیز گفت: این آزمون روزهای ۲۳ و ۲۴ مرداد ماه و آزمون پذیرش دستیار دندانپزشکی ۳۰ مرداد ماه برگزار می شود.

  تاخت و تاز کرونا در ۶ ماه آینده

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)