برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

حمایت بلاعوض یک میلیارد تومانی صندوق نوآوری از دانش‌بنیان‌ها

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مرضیه شاوردی با تشریح جزییات حمایت‌های صندوق در زمینه اخذ مجوزها و استانداردهای داخلی و بین‌المللی افزود: در سال گذشته ۳۴۰ درخواست برای دریافت حمایت‌های بلاعوض صندوق در حوزه استاندارد ثبت شد که از این میزان، ۲۳۶ درخواست مربوط به ۲۰۵ شرکت دانش‌بنیان تأیید شد.

وی بیان کرد: حمایت بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی از مشاوره، دریافت و تمدید استانداردها، سه دسته را پوشش می‌دهد که شامل استانداردهای تخصصی محصولی، مجوزها و تأییدیه‌های ملی و نیز استانداردهای صادراتی است. در حال حاضر دو بسته حمایتی اول شامل ۵۳ استاندارد و تأییدیه ملی و بسته سوم شامل سه استاندارد صادراتی است که این فهرست قابلیت اضافه شدن نیز دارد.

شاوردی در مورد میزان ظرفیت اخذ استانداردها برای شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: با توجه به تفاوت در میزان هزینه‌ها و فرایند دریافت استانداردها و نیز تفاوت در نوع و توانمندی‌های شرکت‌های متقاضی انواع استانداردهای تخصصی و صادراتی، سقف و درصد حمایت صندوق برای استانداردهای تخصصی و صادراتی متفاوت در نظر گرفته شده است؛ بر این اساس حمایت از مشاوره، دریافت و تمدید استانداردهای تخصصی، ۷۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد، مبلغ این حمایت برای مشاوره و دریافت استاندارد تا سقف ۲۰ میلیون تومان و برای تمدید آن تا سقف ۱۰ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: حمایت از مشاوره، دریافت و تمدید مجوزها و تأییدیه‌های ملی نیز ۷۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد، مبلغ این حمایت برای دریافت تأییدیه تا سقف ۲۰ میلیون تومان و برای تمدید آن تا سقف ۱۰ میلیون تومان است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد هزینه استانداردهای صادراتی نیز گفت: حمایت از مشاوره، دریافت و تمدید استانداردهای صادراتی، ۵۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد. مبلغ این حمایت برای مشاوره و دریافت استاندارد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و برای تمدید آن تا سقف ۵۰ میلیون تومان است.

  خریدتضمینی مرغ با وزن ۲۲۰۰ گرم در محدوده زمانی مشخص

شاوردی در مورد تعداد متقاضیان و استانداردهای اخذ شده در سال گذشته نیز گفت: در سال گذشته، ۳۴۰ درخواست برای دریافت حمایت‌های بلاعوض صندوق در حوزه استاندارد ثبت شد که از این میزان، ۲۳۶ درخواست مربوط به ۲۰۵ شرکت دانش‌بنیان تأیید شد.

وی ادامه داد: با توجه به طولانی بودن فرایند دریافت استاندارد، ۳۷ استاندارد در سال ۹۸ و ۷ استاندارد نیز در سال ۹۹ دریافت شده و مدارک آن‌ها برای دریافت حمایت به صندوق ارسال شده است، این ۴۴ استاندارد، شامل ۸ استاندارد صادراتی و ۳۶ استاندارد تخصصی و تأییدیه ملی بوده و مجموع حمایت بلاعوض صندوق برای دریافت این استانداردها ۶/۱ میلیارد تومان بوده است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد نبود استاندارد مورد نیاز شرکت‌ها در فهرست حمایت‌های صندوق گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند درخواست خود برای بررسی و افزودن استاندارد جدید به فهرست حمایت‌های صندوق را ارسال کنند، بدین منظور باید پس از ورود به پورتال توانمندسازی، فرم مرتبط را از صفحه استانداردها به آدرس http://linkpost.ir/Standard-Form دانلود و پس از تکمیل برای ایمیل[email protected] ارسال کنند.

شاوردی در مورد اخذ استاندارد برای فناوران و استارتاپ‌های غیردانش بنیان نیز گفت: برخلاف تسهیلات صندوق که مسیر غیرمستقیم برای شرکت‌های غیردانش‌بنیان و استارت‌آپی وجود دارد، در حوزه توانمندسازی در حال حاضر مسیری برای استفاده شرکت‌های غیردانش‌بنیان از این خدمات در نظر گرفته نشده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)