جعبه نوشته

یکم خرداد آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده سال ٩٨

  • تاریخ : 15th می 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 24 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای یکم خرداد آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده سال ٩٨ بسته هستند

به گزارش روز جمعه کنفدراسیون صادرات ایران، برپایه این اطلاعیه، پس از ابلاغ شرایط رفع تعهد ارزی صادرات در سال ۹۸ از سوی بانک مرکزی، گزارش آخرین وضعیت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان تا پایان فصل سوم سال ۹۸( ۳۰ آذرماه) از سوی این بانک به سازمان امور مالیاتی، ارسال شده است.

بر این اساس، عملیات استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان، از اول خرداد ماه ۹۹ از سوی اداره های مالیاتی سراسر کشور آغاز خواهد شد. 

همچنین در این اطلاعیه آمده است: آن دسته از صادر کنندگانی که  حداقل 70 درصد (۷۰%) از مجموع ارزش ارزی کالاهای صادراتی خود (به استثنای صادرات محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی) در سال ۱۳۹۸ را به روش های اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده باشند، صد در صد (۱۰۰%) اعتبار مالیات بر ارزش افزوده قابل قبول سهم کالاهای صادراتی را مسترد خواهند کرد و نیز کل درآمد ناشی از صادرات آنها نیز با رعایت قوانین موضوعه، از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد. 

همه صادرکنندگان فرصت دارند تا پایان تیر ماه امسال نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۸ خود اقدام کنندو

در صورت برطرف نشدن کامل تعهد ارزی تا مهلت یادشده، متناسب با میزان بازگشت ارز، مشمول معافیت مالیاتی و استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده خواهند شد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا شافعی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اسفند ماه ۹۸ در نامه ای به رییس جمهوری پیشنهاد داد تا با هدف تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و تداوم صادرات، بخشی از منابع بلوکه شده پرداختی صادرکنندگان از محل مالیات بر ارزش افزوده صادرات از سوی سازمان امور مالیاتی، آزاد شود.

  کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.